Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Technologická spoločnosť Cleverlance sa stala zlatým partnerom inovačného maratónu pod záštitou VÚB Banky. Akcia nesie názov Novathon 2018 a v rámci 24 hodinového programu budú zúčastnené tímy z Českej a Slovenskej republiky hľadať nové riešenia pre mobilné bankovníctvo i kamenné pobočky ako také. Novathon prebehne 6. a 7. októbra 2018 v Bratislave.

Súťaž Novathon je určená predovšetkým pre dizajnérov, vývojárov, marketérov a študentov týchto odborov. Súťažné tímy sa v Bratislave budú môcť stretnúť v šiestich tematických výzvach: AI pre bankovníctvo, PSD 2, biometrie, riešenie pre právnické osoby, správa osobných financií a „Frictionless experience“.

Jednotlivé vývojárske tímy budú mať možnosť radiť sa v priebehu celého Novathonu s mentormi z celej Európy, ktorí sú špičkami vo svojich odboroch. Na základe záverečných prezentácií vyberie odborná porota víťazný tím, ktorý získa 30 000 eur. Po jednom súťažnom tíme sa chystá vyslať aj česká a slovenská pobočka spoločnosti Cleverlance.

Riaditeľ Cleverlance SK Tomáš Brozák k účasti tímu Cleverlance hovorí: „Pre našich zamestnancov je veľmi motivujúce nielen súťažné prostredie celej akcie, ale aj  možnosť stretnúť sa s mentormi, ktorí v ich odbore znamenajú európsku špičku. Najmä pre služobne mladších kolegov je to neopakovateľná príležitosť. „

„Prínos podobných akcií vidím najmä v stretávaní ľudí, ktorí majú potenciál prísť s novými nápadmi a získať ďalšiu inšpiráciu. Prispieva k tomu aj špecifický spôsob práce, ktorým tímy na súťaži musia fungovať. Ak máte v úzkom tíme do 24 hodín dospieť k určitému riešeniu, vyžaduje to od Vás iné postupy, ako v bežnom firemnom vývoji.“ dodáva Ondřej Brom, Executive Director for Banking v Cleverlance.

 

Značky: