Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • GSM Asociácia ocenila inovatívnosť celého riešenia
  • Platforma umožňuje vodičom a pasažierom prístup k službám a aplikáciám v cloud

Platforma Ericsson Connected Vehicle Cloud bola ocenená GSM Asociáciou a získala cenu Global Mobile Award 2015. Toto prestížne ocenenie sa udeľuje za excelentné a inovatívne riešenie v rámci mobilného priemyslu. Víťazstvo v kategórii najlepšie mobilné riešenie pre automobilový priemysel bolo udelené za inovácie v nasadzovaní a inštalácii do prepojených automobilov. Cena bola odovzdaná na nedávnom Svetovom mobilnom kongrese v Barcelone.

Ericsson Connected Vehicle Cloud je momentálne najkomplexnejšia platforma pre prepojené automobily. Prepája vozidlá a ich posádku s výrobcami automobilov, ich predajcami, dopravnými úradmi, sieťovými operátormi, servismi, poskytovateľmi obsahu a ďalšími. Kľúčoví hráči v automobilovom a technologickom ekosystéme teraz môžu dosiahnuť až k vodičom a ich spolucestujúcim a môžu tak inovovať zaužívané spôsoby dopravy, zvýšiť jej bezpečnosť a priniesť nové obchodné príležitosti.

Automobily sa tak stávajú novou súčasťou prepojenej spoločnosti. Ericsson je považovaný za lídra v tejto oblasti a ukazuje, ako je možné redefinovať zábavu, uľahčiť šoférovanie vozidiel, prepojiť čokoľvek, čo prepojiť ide a priniesť rovnaké možnosti konektivity bez ohľadu na to či ste doma alebo na cestách. V súčasnosti platformu Ericsson Connected Vehicle Cloud využívajú stovky tisíc automobilov Volvo na európskom, čínskom a americkom trhu.

Viac informácií o platforme Ericsson Connected Vehicle Cloud nájdete na adrese: http://www.ericsson.com/ourportfolio/transport-and-automotive-industry/connected-vehicle-cloud

Značky: