Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská spoločnosť Panaxeo spúšťa súťaž s názvom Coding Arena, v ktorej si každý, kto programuje, môže porovnať svoje schopnosti. Programátorský súboj pre širokú verejnosť vznikol pôvodne pre zábavu medzi kolegami a kolegyňami. Tento ročník potrvá približne mesiac a jeho koniec je stanovený na 15. decembra.

Panaxeo počas novembra tohto roku spúšťa unikátnu súťaž, kde dostanú programátori a programátorky možnosť preukázať svoje zručnosti. Ide o jediný turnaj v programovaní svojho druhu na Slovensku, ktorý prebieha remote a zapojiť sa tak môže naozaj každý, bez ohľadu na level skúseností alebo časové možnosti. Coding Arena je otvorená študentom, študentkám a juniorom aj skúseným developerom a developerkám.

Doposiaľ bola táto súťaž len internou záležitosťou Panaxeo, no po úspechu z predchádzajúcich rokov sa v Panaxeo rozhodli otvoriť dvere aj verejnosti a vyzvať tak svojich programátorských kolegov a kolegyne na kóderský súboj. Tohtoročným zadaním je vytvoriť program, ktorý bude čo najefektívnejšie hrať známu hru, ktorú všetci poznáme z detstva – Lodičky. Zapojiť  sa je možné kedykoľvek počas trvania súťaže a o víťazstve rozhodne skóre, ktoré vyhodnocuje efektivitu kódu. “Coding Arenu organizujeme každý rok od založenia firmy a veľmi nás to baví. Preto sme sa rozhodli súťaž otvoriť všetkým, vďaka tomu, že celá udalosť prebieha virtuálne je naozaj možné aby sa zapojil úplne každý. Ide tak o unikátnu súťaž v programovaní svojho druhu na Slovensku a dúfame, že si s nami zmeria sily čo najviac slovenských developerov a developeriek. Pripravili sme zadanie, ktoré nám pripomenie nostalgiu školských lavíc, ale neodpustili sme si aj malé obmeny, aby sme to trošku ozvláštnili. Veríme, že napríklad fanúšikovia Avengers sa zasmejú s nami,” dodáva Igor Liška, spolumajiteľ  a spoluzakladateľ spoločnosti Panaxeo, ktorý je autorom súťažného zadania.

Spoločnosť má aj svoju sieň slávy, v ktorej visia plagáty predchádzajúcich víťazov. Študenti a juniori môžu za víťazstvo v súťaži získať predplatné online kurzov od Skillmea na celý rok, skúsenejší developeri a developerky súťažia o Nintendo Switch. Prihlásenie na zápas v Cording Aréne je možné na tomto odkaze.

Značky: