Cortana chce ovládnuť svet. Príde na iPhone aj Android

4

Virtuálny asistent od Microsoftu bude súčasťou operačného systému Windows 10. Okrem toho zavíta aj na konkurenčné platformy.

Cortana je najmladší prírastok do rodiny virtuálnych asistentov. Vytvorí vám udalosť, pripomienku alebo napíše správu. Taktiež odpovie na základné otázky alebo poskytne výsledky z vyhľadávača Bing. Cortana pozná aj okolité reštaurácie a je známa tým, že dokáže predpovedať futbalové zápasy.

Microsoft uviedol svoju službu pre zariadenia s operačným systémom Windows Phone a nedávno oznámil, že Cortana bude integrovaná aj v operačnom systéme Windows 10. Virtuálna asistentka by však mala prísť na zariadenia s operačnými systémami iOS a Android.

Zatiaľ nie je známe, kedy sa tak stane, ale predpokladáme, že uvedenie Cortany pre ďalšie platformy bude korešpondovať s uvedením systému Windows 10 na trh. Microsoft totiž zdôrazňuje, že čím častejšie Cortanu používate, tým lepšie vás pozná. Vďaka podpore všetkých troch najpopulárnejších mobilných systémov si bude môcť Cortanu „vycvičiť“ každý.

Zdroj: Reuters

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

4 komentáre

  1. Pingback: Windows 10 príde v lete. Do počítačov, tabletov a telefónov | touchIT

  2. Pingback: Ďalší virtuálny asistent prichádza na obrazovky počítačov | touchIT

  3. Pingback: Microsoft Cortana a Lenovo REACHit vytvárajú nový typ virtuálnej asistentky | touchIT

  4. Pingback: Windows 10 príde v lete. Do počítačov, tabletov, telefónov a Androidu. Zadarmo bude aj pre pirátov (doplnené) | touchIT

Pridaj komentár