Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

– CUPRA DarkRebel je automobil, ktorý posúva hranice dizajnu, výkonnosti a dokonca aj spôsobu navrhovania vozidla pre nové generácie v budúcnosti.

CUPRA DarkRebel robí ďalší krok bližšie k fyzickej podobe po tom ako sa ukončila možnosť ovplyvniť dizajn fyzickej verzie prostredníctvom nástroja Hyper Configurator v Metahype. Na podujatí Exponential Impulse v Berlíne si svet vypočul výzvu značky CUPRA podieľať sa na tvorbe dizajnu a tisíce fanúšikov na to zareagovalo.

Virtuálny nástroj na konfiguráciu využilo vyše 270 000 fanúšikov značky CUPRA podieľajúcich sa na tvorbe dizajnu modelu CUPRA DarkRebel, prvého vozidla vytvoreného v rámci neobmedzených možností virtuálneho priestoru. Nechýbali medzi nimi ani ambasádori značky ako Alexia Putellas, Marc André ter Stegen, Ansu Fati a Daniel Brühl. Tisícky dát z konfigurátora sa premietnu do finálneho dizajnu CUPRA DarkRebel.

„CUPRA DarkRebel predstavuje najnovšiu provokáciu značky, vytvorenú bez obmedzení reálneho sveta. Táto štúdia bola vytvorená pre budúcu generáciu zákazníkov a navrhnutá komunitou fanúšikov, nie jednotlivcom. Je to rebel, ktorého úlohou je ukázať, že elektrický automobil môže byť sexy, emocionálny a šokujúci,“ povedal Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA. „Som presvedčený, že CUPRA predstavuje zhmotnenú vášeň. Je značkou vytvorenou ľuďmi, ktorých fascinuje ich práca. DarkRebel je dôkazom tejto vášne posunutej až na hranicu.“ 

Užívatelia z celého sveta dali voľný priebeh svojej kreativite pri ovplyvnení finálneho dizajnu štúdie CUPRA DarkRebel. Štáty s najväčším počtom konfigurácií boli Španielsko, Nemecko, Mexiko a Turecko.

Pri používaní nástroja Hyper Configurator si užívatelia mohli vybrať tri prostredia – Exponential square, Exponential cube a Exponential infinite, v ktorých si mohli vytvoriť svoj individuálny automobil CUPRA DarkRebel. Z nich napríklad prostredie Exponential square bolo inšpirované prírodnými prvkami ako minerály a kamene, čím umožňovalo vytvoriť drsné textúry so zemitými farbami.

Hyper Configurator priniesol užívateľom aj nové zážitky. Ukázalo sa, že 74 % užívateľov doň vstúpilo pomocou mobilných zariadení. To je jasnou indikáciou, že DarkRebel bude automobilom navrhnutým novou generáciou a pre novú generáciu.

Značky: