Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia (DT ITSO SK) prináša do Košíc ekologickejšie alternatívy.

Najväčšia IT spoločnosť na východnom Slovensku sa rozhodla kompletne vymeniť firemné automobily za elektrické a v meste nainštalovať elektrické nabíjacie stanice. A to nielen pre zamestnancov, ale aj pre verejnosť. Od marca je k dispozícii 10 nabíjačiek, postupne budú pribúdať ďalšie.

Mapa s umiestnením nabííjačiek
Mapa s umiestnením nabíjačiek

Deutsche Telekom si v rámci svojej globálnej siete pobočiek zaumienila, že do roku 2040 dosiahne uhlíkovú neutralitu. V súlade s týmto záväzkom sa firma DT ITSO SK rozhodla podporiť ekologickú mobilitu s dôrazom na elektromobilitu.

Slávnostné otvorenie a spustenie elektrických nabíjacích staníc do prevádzky prebehalo vo štvrtok, 30. marca 2023, v areáli biznis centra Deutsche Telekom za účasti zástupcov spoločnosti, inštitúcií aj regiónu.

Parametre nabíjacej stanice
Parametre nabíjacej stanice

„V rámci našich aktivít, pomocou ktorých sa zaväzujeme znížiť uhlíkovú stopu, sme slávnostne otvorili a spustili do prevádzky prvých 10 nabíjacích staníc pre elektromobily. Do konca prvého polroku pribudnú ďalšie aj pre verejnosť,“ vyjadril sa Andreas Truls, generálny riaditeľ Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia.

Novootvorená stanica je v súčasnosti vybavená 10 nabíjačkami s výkonom 22 kW. Do konca apríla pribudne ešte jedna, s výkonom 50 kW. Pre verejnosť plánuje Deutsche Telekom otvoriť ďalšie nabíjacie stanice, ktoré budú dostupné od júna 2023.

Štyri nabíjačky s výkonom 22 kW budú umiestnené v areáli biznis centra Deutsche Telekom na Moldavskej ceste. Prevádzkovaním nabíjacích staníc poverili spoločnosť ZSE Drive, ktorá ponúka profesionálne riešenia.

Parametre nabíjacej stanice
Parametre nabíjacej stanice

Spoločnosti sú naklonené vzájomnej spolupráci aj v budúcnosti: „Spolupráca s Deutsche Telekom bola od začiatku veľmi dynamická a pružná, v technických veciach sme sa na navrhovaných riešeniach vedeli zhodnúť, a rovnako aj príprava infraštruktúry pre osadenie nabíjacích staníc bola zvládnutá veľmi
dobre.“

Od roku 2025 už len elektromobily

V rámci flotily automobilov určených pre zamestnancov má DT ITSO SK k dispozícii 44 vozidiel, z toho dve sú plne elektrické. Cieľom je obmeniť vozový park pre zamestnancov tak, aby od roku 2025 pozostával výlučne z plne elektrických vozidiel. „Okrem klasických bicyklov, elektrobicyklov a kolobežiek sme sa rozhodli vymeniť firemné automobily za elektrické.

Naši zamestnanci si tak na pracovné cesty budú môcť požičať nové elektromobily, ktoré si od marca môžu nabiť v novootvorenej nabíjacej stanici. Veríme, že tento krok môže pomôcť zvýšiť povedomie o ekologicky udržateľnej doprave a motivovať ľudí, aby zvážili svoj vplyv na životné prostredie a zvolili ekologicky prijateľnejšiu alternatívu,“ prezradil Frank-Stephan Hardt, CFO a sponzor programu na tému elektromobilov.

Služobné elektrické vozidlo
Služobné elektrické vozidlo

Zdroje: Deutche Telekom IT Solutions Slovakia, vlastné

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.