Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vlastnú optickú sieť priniesol Antik Telecom do Moldavy nad Bodvou (11260 obyv., okres Košice-vidiek).

Okrem internetu s rýchlosťou až 1000mbps, digitálnej televízie s viac ako 250 kanálmi, desiatkami v HD kvalite a bezplatného telefonovania poskytuje aj moderné interaktívne služby ako je TV archív, nahrávanie programov a funkcie inteligentnej domácnosti (SmartHome). V tejto súvislosti Antik do Moldavy predĺžil svoju ultrakapacitnú medzimestskú optickú sieť “Antik East” a pripojil mesto s úvodnou dátovou kapacitou desať gigabitov za sekundu.

„Do Moldavy nad Bodvou sme rozšírili našu medzimestskú konektivitu s kapacitou 10 gigabitov za sekundu, ktorá bude v meste jedinečná,“ vysvetľuje riaditeľ pre rozvoj spoločnosti ANTIK Telecom Peter Blaas. „Budeme ju potrebovať najmä pre zabezpečenie našich gigabitových služieb internetu aj v tomto meste ako aj v očakávaní spustenia televízneho vysielania vo veľmi vysokej kvalite (4K, UHD) ešte v tomto roku. Pre občanov s maďarským materinským jazykom zasa prinášame v akcii Maďarský balík na rok zadarmo.“

Klienti Antiku v Moldave získajú internet s rýchlosťou až 1000mbps k užívateľovi aj od užívateľa, balík viac ako 160 TV programov aj v HD, TV archívom až na 20 dní dozadu, videopožičovňou a 40 minút volaní do všetkých sietí v SR a do EÚ za 17,92 eur mesačne bez viazanosti. Okrem toho platí pre klientov konkurenčného operátora akcia, kde získajú službu Antiku až na 9 mesiacov zadarmo, prémiový TV balík zadarmo, alebo VoIP telefón či prenos čísla zadarmo. Voľné telefonické minúty môžu zákazníci využiť či už cez pevnú linku alebo aj pri volaní z mobilu cez aplikáciu Antik Linka.

Medzimestskú optickú sieť Antik East buduje firma od roku 2015 s cieľom prepojiť nezávisle od sietí iných operátorov všetky lokality plne zálohovanou technológiou nenasvietených sklených vláken. V súčasnosti spája Košice, Vranov, Strážske, Sninu, Humenné, Kráľovský Chlmec, Čiernu nad Tisou, Trebišov, Sečovce a Moldavu. Každé z pripojení dosahuje kapacitu 10 gigabitov za sekundu alebo jeho násobky.

Značky: