Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

FUJIFILM Corporation s potešením oznamuje uvedenie digitálneho fotoaparátu FUJIFILM X100VI („X100VI“). Najnovší model digitálnych fotoaparátov Fujifilm radu X, s označením X100VI ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu, kompaktnú veľkosť a nízku hmotnosť spolu s legendárnou technológiou reprodukcie farieb Fujifilm.

V roku 2011 spoločnosť Fujifilm uviedla na trh FUJIFILM X100 ako prvý model zo série X100. Táto séria si vybudovala jedinečnú pozíciu, ktorú zákazníci uznávajú pre jej trendový hybridný hľadáčik, sofistikovaný dizajn, intuitívne ovládanie a vysokú kvalitu obrazu s jedinečnou reprodukciou farieb.

X100VI je šiesta generácia zo série X100. Pri zachovaní obľúbeného dizajnu a kompaktných rozmerov je X100VI vybavený novým 40,2 megapixelovým snímačom X-Trans™ CMOS 5 HR 1 a
vysokorýchlostným procesorom na spracovanie obrazu X-Processor 5, ktorý poskytuje vysokú kvalitu obrazu a vysoký výkon. Okrem toho bola v rade X100 po prvýkrát začlenená novo vyvinutá funkcia stabilizácie obrazu s účinnosťou až 6,0EV 2 , pri zachovaní charakteristických kompaktných rozmerov a nízkek hmotnosti.

X100VI kombinuje dizajn a ovládateľnosť s funkciami, ktoré poskytujú výnimočnú kvalitu obrazu a poskytujú širokému spektru používateľov, od profesionálnych fotografov až po vášnivých kreatívcov, radosť z krásneho fotoaparátu a návratu ku koreňom fotografie.

Spoločnosť Fujifilm tento rok oslavuje 90. výročie od založenia a preto bude vydaná limitovaná edícia X100VI v obmedzenom počte 1 934 kusov. Fotoaparáty X100VI s číslovaním v limitovanej edícii sú zabalené v špeciálom balení, ktoré obsahuje jedinečný popruh, dedikované tlačidlo spúšte a kartu s históriou . Na tele fotoaparátu je vyryté logo firemnej značky pri založení spoločnosti Fujifilm z roku 1934 s jedinečným sériovým číslom.

*1 X-Trans™ je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti FUJIFILM Corporation.

*2 Vyhovujúce CIPA, smer sklonu/vychýlenia, pri použití EVF/LCD

Vlastnosti produktu

(1) X-Trans™ CMOS 5 HR a X-Processor 5 pre vysokú kvalitu obrazu a výkon

Model X100VI je vybavený snímačom X-Trans™ CMOS 5 HR so zadným podsvietením s rozlíšením 40,2 megapixelov. Snímač má pôsobivú pixelovú štruktúru, ktorá umožňuje efektívne zachytiť viac svetla ako ktorýkoľvek predchádzajúci fotoaparát radu X100, a ISO 125, ktorá bola na predchádzajúcom modeli X100V iba možnosťou rozšírenej citlivosti, je teraz natívne k dispozícii na modeli X100VI.

X100VI prichádza s 20 režimami simulácie filmu, vrátane nového režimu „REALA ACE“, ktorý dodáva obrazu rozmanitú škálu charakteristických tónov. Režim „REALA ACE“ ponúka vernú reprodukciu farieb a tonalitu s vysokým kontrastom, vďaka čomu je vhodný pre akékoľvek objekty a situácie.

X100VI obsahuje pôsobivý predikčný algoritmus automatického zaostrovania pre spoľahlivé zaostrovanie aj pri zaznamenávaní nepretržite sa pohybujúcich objektov. X100VI využíva AF na detekciu objektu X-Processor 5 na presné sledovanie rôznych objektov. S pomocou technológie umelej inteligencie s hlbokým učením, rozpoznáva zvieratá, vtáky, autá, motocykle, bicykle, lietadlá, vlaky, hmyz a drony. 3

*3 Nastavenie detekcie objektu by malo byť na „Bird“ na detekciu hmyzu a na „Lietadlo“ na detekciu dronov .

( 2) Vylepšený vysoký výkon na ďalšie rozšírenie fotografických možností

X100 VI je prvým fotoaparátom zo série X100, ktorý ponúka 5-osovú stabilizáciu obrazu s až 6,0EV. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi radu X100 nastalo mierne zvýšenie hmotnosti a veľkosti, ale bez kompromisov v oblasti mobility .

„Advanced Hybrid Viewfinder“ umožňuje užívateľovi voľne prepínať medzi optickým hľadáčikom (OVF) a elektronickým hľadáčikom (EVF), pričom stále ponúka rangefinder štýl fotografovania, ktorý je charakteristickým znakom radu X100. Elektronický hľadáčik je vybavený panelom OLED s vysokým rozlíšením (3,69 mil. Bodov).

“ Electronic Range Finder“ funkcia (ERF) umožňuje súčasné zobrazenie malého elektronického okna optickom hľadáčiku, čo umožňuje fotografovi zachytiť objekt v OVF a zväčšiť oblasť zaostrenia v malom EVF.

Prvýkrát v sérii X100 je X100VI schopný nahrávať videozáznamy v rozlíšení 6,2K/30P . Fotoaparát je vybavený funkciou tracking AF počas nahrávania videozáznamu, aby sa zabezpečilo vytváranie vysokokvalitného obsahu.

X100VI podporuje Frame.io Camera to Cloud bez potreby ďalšieho príslušenstva. Fotoaparát umožňuje používateľom bezdrôtovo sa pripojiť k aktívnemu internetovému pripojeniu, autentifikovať sa na stránke Frame.io a automaticky nahrávať fotografie a videá hneď po vytvorení, čím sa dramaticky zrýchli pracovný proces od fotografovania až po konečnú úpravu.

( 3) Sofistikovaný dizajn s maximálnou funkčnosťou

Rovnako ako u predchádzajúcich modelov bol použitý hliník na hornú a spodnú plochu tela X100VI . Hliník má vysoký stupeň voľnosti pri tvarovaní, je lisovaný a opracovaný pre ostré hrany a povrch je jemne otryskaný pre hladkú textúru. Okrem toho je na povrchu použitý eloxovaný hliník , ktorý poskytuje vysoko kvalitný vzhľad.

Ultratenký LCD monitor X100VI možno vyklopiť v úplne plochej polohe. Štýlový dizajn integrovaného tela umožňuje rôzne štýly snímania, od vysokých po nízke uhly. Displej je dotykový.

Poloha tlačidiel na zadnej strane fotoaparátu X100VI bola presunutá do miesta, kde ich ľahko nájdete pravou rukou a umožňuje mimoriadne pohodlné snímanie pri pohľade cez hľadáčik.

( 4 ) Dodatočné príslušenstvo
Odolnosť voči poveternostným vplyvom je zabezpečená pre X100VI, keď sa použije dodatočný adaptérový krúžok AR-X100 a ochranný filter PRF-49. To umožňuje používateľovi pokračovať vo vytváraní snímok v náročných poveternostných podmienkach, keď sa počasie nečakane zmení .

Pôvodná LH-X100 slnečná clona je tiež kompatibilná s X100VI . Okrem toho, že je slnečná clona ľahká a precízne vyrobená z opracovaného kovu, je dômyselne navrhnutá tak, aby obsahovala štrbinu, a neprekážala v zornom poli pri pohľade cez hľadáčik.

V ponuke sú dva typy konverzných šošoviek *5 , ktoré umožňujú zmeniť ohniskovú vzdialenosť bez zmeny optického výkonu, čím sa zmení uhol záberu:
1) Širokouhlá konverzná šošovka (WCL-X100 II) ktorá znásobuje pevnú ohniskovú vzdialenosť pribl. 0,8x, čím sa prevedie na 28 mm (ekvivalent 35 mm formátu).
2) Tele konverzná šošovka (TCL-X100 II) na zúženie zorného poľa vynásobením pevnej ohniskovej vzdialenosti pribl. 1,4x, čím sa prevedie na 50 mm (ekvivalent 35 mm formátu).
*5 Predávané samostatne

Značky: