Obe sú dobrá voľba, ktorou nespravíte krok vedľa.

Dvojica slúchadiel, ktorá sa odlišuje nielen dvojnásobkom ceny ale aj spracovaním a spôsobom, akým sa používajú. V oboch prípadoch dostanete vynikajúci zvuk. Drahšie sú ešte o čosi lepšie a je to poznať.

JBL Tune 700BT

Cenový tip na dobre hrajúce slúchadlá. Budú sa vám páčiť nielen kvôli 27-hodinovej výdrži na jedno nabitie ale tiež možnosti používať ich s audio káblom. O nabíjanie si teda nemusíte robiť žiadne starosti. Škoda, že výrobca použil microUSB konektor. Pravdepodobne cieli na skupinu používateľov, kde sa predpokladá používanie zariadení s týmto typom konektora.

Dostupné sú v niekoľkých farebných variantoch, stále však nechýba čierna klasika. Ovládanie je kompletne sústredené na pravé slúchadlo. Trojica tlačidiel má združené funkcie a môžete s nimi upravovať hlasitosť, pozastaviť hudbu alebo prijímať telefónne hovory.

Polstrovanie je mäkké a veľmi priľnavé. Zároveň slúži na odhlučnenie od okolia a tiež odhlučnenie vlastnej reprodukcie. Aj pri vysokej hlasitosti ju dobre tlmí a zvuky sa zvuky sa neprenášajú do okolia.

Mušle sa dajú otočiť a prenášať slúchadlá naplocho alebo sa dajú ohnúť v spojovacom moste a zbaliť ich do kompaktnejšieho stavu. Na nosenie sú pohodlné a nebudú vás nikde tlačiť. Tým, že obopnú celé ucho, vytvárajú menší tlak na uši.

Naraz sa dajú pripojiť k dvom zariadeniam a prepínať medzi nimi. Takto dostanú vždy prednosť pri prichádzajúcom hovore, ak napríklad počúvate hudbu na PC alebo tablete a zároveň ich máte spojené aj s telefónom.

Hudobne získavate veľmi čistý zvuk. Výšky aj stredy sú dobre počuť, basy vďaka technológii Pure Bass tiež.

Cena: 79 EUR

Technické parametre

Názov modelu / Technické parametreJBL Tune 700BTJBL Club 700BT
TypBluetooth 4.2Bluetooth 5.0
Veľkosť meniča [mm]4040
Odhlučnenie od okoliakonštrukcioukonštrukciou
Funkcia handsfreeánoáno
Frekvenčný rozsah [Hz]20 ÷ 20 00016 ÷ 22 000
NFCnienie
Nabíjací konektormicroUSBUSB-C
Výdrž batérie [hod.]2750

JBL Club 700BT

Dvojnásobne drahšie slúchadlá, ktoré si svoju cenu zaslúžia. Rozdiel v reprodukcii oproti verzii Tune 700BT je počuteľný. Nič to však nemení na tom, že aj Tune 700BT vám dajú veľmi dobrý zážitok z hudby.

Club 700BT sa však špecializujú na viac vecí. Tu ide o model s prítlakom na uši. Čo je prvý rozdiel. Prítlak je silnejší, takže buď si zväčšíte spojovací oblúk na jeho povolenie alebo si ho posuniete viac smerom dopredu na hornej strane hlavy.

Slúchadlá majú spevnenú kovovú konštrukciu a aj funkciu Ambient Aware a TalkThru. Nie je to odhlučnenie ale práve naopak. Prvá bude prepúšťať časť okolitých zvukov, najmä vysoké tóny do slúchadiel. Môžete počúvať hudbu a zároveň dobre počuť, čo sa deje okolo vás. Druhá funkcia zase stlmí hudbu, aby ste sa mohli rozprávať a mohli mať stále nasadené slúchadlá.

Ovládanie slúchadiel je rozmiestnené po oboch mušliach. Potešil nás konektor USB-C a najmä výdrž 50 hodín na jedno nabitie. Keby ste sa ale napriek tomu dostali do stavu, že budú vybité, máte možnosť ich použiť s káblom. Ten je štandardnou súčasťou balenia.

Na pravej mušli je samostatné tlačilo na zvýšenie basov. Rozdiel je citeľný, niekedy ich však bude treba vypnúť, ide o silné zosilnenie. Jeho podanie vás poteší, no predsa len to asi nebude univerzálne nastavený režim.

Slúchadlá sú kompatibilné s aplikáciou JBL Headphones. V nej si môžete nastaviť ekvalizér podľa vlastných preferencií alebo použiť nastavenie niektorého z piatich svetových DJ-ov. Aplikácia slúži aj na stiahnutie novej verzie firmvéru. Takisto aj tento model podporuje pripojenie dvoch zariadení naraz.

Cena: 159 EUR

Verdikt

JBL Tune 700BT sú dobre hrajúce slúchadlá na hlavu. Dlhá výdrž na batériu, možnosť používať ich aj pri vybitej batérii z nej robia univerzálny model. A navyše majú naozaj dobrú cenu. Pri tejto kvalite zvuku by sme čakali vyššiu cenu. Avšak výrobca ju nastavil aj s ohľadom na absenciu USB-C a aktívneho odhlučnenia.

JBL Club 700BT rozhodne príjemne prekvapia. Toto sú slúchadlá, ktoré potešia vynikajúcim spracovaním a zvukom. Rozhodne ich odporúčame. Pozor ale, nemajú ANC v pravom zmysle. Poskytujú ambientné rozšírenie, čo je presný opak ANC.

Zapožičal: www.jbl.sk

Prečítajte si aj:

Slúchadlá na behanie JBL Live 300TWS a JBL Tune220TWS na bežné nosenie

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.