Tmavý režim je hlavné vylepšenie systémov iOS 13 a Android 10.

Takzvaný tmavý režim nie je úplná novinka. V systéme Windows 10 sa objavil už pred rokom a aj predtým by ste našli niekoľko aplikácií a služieb, ktoré ho ponúkali. Tento rok však prišiel do mobilných operačných systémov iOS 13 a Android 10 a postupne ho do svojich webových stránok a aplikácií integruje čoraz viac firiem.

Tmavý režim je pre niektorých používateľov pohodlnejší na používanie v tom zmysle, že menej zaťažuje ich oči. A takisto môže predĺžiť výdrž smartfónu. Alebo nie? Odpoveď na túto otázku priniesol PhoneBuff, na tému upozornil portál 9to5mac:

VIDEO: Pozrite si výdrž dvoch iPhonov XS so svetlým a tmavým režimom

PhoneBuff testoval výdrž dvoch iPhonov XS. Jeden smartfón mal aktivovaný svetlý režim, druhý tmavý režim. Oba telefóny používala robotická ruka, ktorá vykonávala tie isté úkony v aplikáciách Správy, Mapy Google, YouTube a v ďalších. Oba telefóny mali nastavený jas displeja na úrovni 200 nitov.

Test ukázal, že tmavý režim naozaj pomáha šetriť spotrebu batériu. V momente, kedy sa iPhone XS so svetlým režimom vybil, mal iPhone s tmavým režimom k dispozícii ešte 30% kapacity batérie. Pripomíname však, že prínos tmavého režimu z hľadiska nižšej spotreby batérie sa týka iba telefónov s OLED displejom.

Porovnanie výdrže batérie pri aktivovanom tmavom a svetlom režime v teste YouTubera PhoneBuff. Zdroj: PhoneBuff

Zdroj: 9to5mac, PhoneBuff

Prečítajte si aj:

Android 10 Q: 7 hlavných noviniek a vylepšení

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit