Dropbox má obmedzenia. Redukuje počet pripojených zariadení

0

Bezplatná verzia služby (Dropbox Basic) má ďalšie limity, možno ste ich ale nestihli zažiť v praxi.

Dátový limit je niečo, s čím tak akosi počítame a vnímame ho ako „vlastnosť“ za bezplatné používanie. V prípade tejto služby sú to 2 GB. Teraz firma priostruje a umožní pripojiť k DB účtu len tri zariadenia.

Dôvodom, prečo ste túto zmenu od začiatku mesiaca nemuseli postrehnúť, je ponechanie aktuálne pripojených zariadení bezo zmeny. Takže, ak ste mali k účtu pripojené (podľa názvoslovia služby nalinkované) napríklad 3 počítače a 4 telefóny, nič sa nestalo.

Avšak nebudete môcť pripojiť ďalšie zariadenie. Pred tým budete musieť odpojiť taký počet zariadení, aby ste sa aj s novým zmestili do počtu troch aktívne pripojených kusov.

Ako odobrať aktuálne pripojené zariadenia?

Môžete tak spraviť vo všetkých aplikáciách vrátane mobilných ale aj na webe. Na webe kliknite na váš profilový obrázok v účte služby Dropbox a zvoľte položku Settings. Potom zvoľte položku Security a následne môžete odoberať pripojené zariadenia.

Zoznam s aktuálne pripojenými zariadeniami.

Zdroj: Dropbox

Prečítajte si aj:

Dropbox umožní zobraziť viac typov súborov bez toho, aby ste ich museli sťahovať

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>