Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Už 9. a 10. septembra 2022 si príďte v Bratislave pozrieť koncept prvého slovenského vodíkového auta a ďalšie unikátne technológie od slovenských tvorcov

Národná expozícia SR na svetovej výstave EXPO v Dubaji, pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR zožala obrovský úspech. Na troch poschodiach samostatnej budovy, s výstavnou plochou až 2100 štvorcových metrov, sa prezentovali významné technologické inovácie od slovenských firiem a univerzít, ako napríklad elektrická formula s pohonom všetkých štyroch kolies z dielne Technickej univerzity Bratislava, autonómny štvornohý robot Artaban s využitím v záchranných prácach v oblastiach postihnutých živelnými pohromami. Na výstave sa predstaví prvé vodíkové auto zo slovenskej dielne, ktoré je nositeľom pokroku a nových vízii.

Tieto inovácie poctili návštevou najvyšší predstavitelia krajiny, ako prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Eduard Heger a ďalší významní členovia vlády, mediálne známi ľudia ako športovci Peter Sagan a olympijská víťazka Petra Vlhová, auto-influencerka Supercar Blondie a mnoho ďalších. O pár dní sa medzi týchto hostí môžete zaradiť aj vy – ITAPA prináša exponáty z Dubaja na nábrežie Dunaja.

ITAPA EXPO predstaví unikátne exponáty z Dubaja v Bratislave, ako vôbec prvé podujatie na Slovensku. Predstavovať sa budú najlepšie inovatívne nápady najúspešnejších slovenských mozgov, inšpiratívne príbehy úspešných slovenských firiem, diskusie o školstve, inovatívnom vyučovaní prepojenom s praxou a mnoho iného. ITAPA EXPO predstaví prvú verejnú premiéru nového filmu Amazing Planet od Filipa Kuliseva, slovenského fotografa a držiteľa viacerých medzinárodných ocenení. Pre absolventov stredných a vysokých škôl sa naskytne možnosť prísť do kontaktu s unikátnymi firmami, ktoré sa v budúcnosti môžu stať ich zamestnávateľmi, či mentormi vo vlastnom podnikaní.

ITAPA EXPO sa bude konať 9. až 10 septembra 2022 na nábreží Dunaja pri nákupnom centre Eurovea. Event odštartuje v piatok o 11:00 hodine, kde vás čaká množstvo zaujímavých prednášok o najnovších celosvetových vychytávkach. Program uzatvorí koncert Le Payaco. V sobotu pokračuje program od 11:00 do 21:00. Konkrétny harmonogram podujatí a všetky ostatné podrobné informácie o ITAPA EXPO nájdete na webe www.itapaexpo.sk.

Značky: