Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská spoločnosť IntelligentCity Solutions oslavuje tesne po úspešnom podpise zmluvy o dodávky Smart City služieb v Bahrajne ďalší úspech.

Jej riešenia si vybral Egypt pri budovaní svojho nového administratívneho hlavného mesta “Nová Káhira”, ktoré vyrastie neďaleko súčasného hlavného mesta. Nové administratívne hlavné mesto je nová mestská komunita v guvernoráte Káhira v Egypte a je satelitom mesta Káhira. Plánuje sa stať novým hlavným mestom Egypta a stavia sa od roku 2015. Slovenská firma pritom bude partnerom pri budovaní jedného z najväčších projektov Smart city na svete.

Je to pre nás veľká pocta byť technologickým partnerom ACUD (Administrative Capital For Urban Development – tzn. hlavná administratíva pre stavbu nového hlavného mesta) v takto významnom globálnom projekte,“ povedal Vladimír Levársky, konateľ IntelligentCity Solutions a dodal: „Nová Káhira zažíva pokrok v technológii a infraštruktúre s iniciatívami na zavedenie konceptov inteligentných miest a udržateľných postupov. Cieľom tohto úsilia je zvýšenie kvality života obyvateľova a vytvorenie efektívnejšieho a prepojeného mestského prostredia.

Sme nesmierne radi, že dostávame možnosť komplexného inžinierskeho manažmentu, dodávky a financovania jedného z najväčších projektov Smart city na svete. Celý náš model Smart city ako služba, tak ako sme ho predstavili manažmentu ACUD, zaujal natoľko, že sme presvedčili vládu aj partnerov, aby sa rozhodli práve pre naše služby,“ povedal Marek Macha, CEO VALO Smart City Europe, jeden z finančných partnerov projektu a partner IntelligentCity Solutions.

Slovenská spoločnosť IntelligentCity Solutions spolu s partnermi rokovala o dodávke Smart city služieb na najvyššej úrovni v novom administratívnom mesta Káhira (New Cairo Administration city), vďaka čomu si vyslúžila partnerstvo v jednom z najväčších projektov Smart city na svete, kde je vybudovaná infraštruktúra v dĺžke 70 km a šírk približne 16 km.

Aktuálne sa dokončuje etapa číslo jeden, teda administratívna, vládna, banková, hotelová, logistická a obslužná časť. Vidieť a mať možnosť spolupracovať na celom tomto projekte je obrovským zážitkom. Veríme, že aj vďaka našim riešeniam sa v novom hlavnom meste bude citíť približne šesť-a-pol milióna obyvateľov skutočne svetovo,“ dodal Levársky.

Spoločnosť IntelligentCity Systems podpísala v Egypte memorandum o spolupráci na dodávku niekoľkých typov technológií postupne v etapách, a síce:

  • Komplexná dodávka infraštruktúry eBusov
  • Smart zastávky
  • Inštalácia digitálny reklamných bodov
  • Zdieľaná mobilita a mikromobilita
  • Smart stĺpy verejného osvetlenia
  • Komplexný ekosystém spracovania odpadov
  • Systém merania kvality a spotreby vody

IntelligentCity Solutions pritom nie je žiadnym nováčiko v oblasti Smart city. Historicky spoločnosť spolu s finančným partnerom z USA mali možnosť technologicky participovať na projektoch dodávok smart autobusových zastávok v Dubaji, verejného osvetlenia s podporou fotovoltiky v Keni či na komplexnej dodávke projektu smart riešení v indonézskom meste Melaka.

Značky: