Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes rozširuje uznávaný rad PowerShot G o nový a veľmi tenký výkonný fotoaparát PowerShot G9 X Mark II v prevedení ideálnym do vrecka.

Tento najnovší model sa môže pochváliť rýchlym kontinuálnym snímaním až 8,2 snímok za sekundu, veľkým snímačom typu 1,0 s rozlíšením 20,1 megapixelov a obrazovým procesorom DIGIC 7 spoločnosti Canon. PowerShot G9 X Mark II tak ponúka dostatočný výkon a vynikajúce výsledky pri každom stisnutí spúšte. Novinka je ideálna pre všetkých pokročilých používateľov túžiacich po spoľahlivom fotoaparáte, ktorý môžu mať neustále pri sebe – napríklad ako lepšiu fotografickú alternatívu k smartfónu.

Skvelý výkon i presnosť

Canon PowerShot G9 X Mark II vďaka obrazovému procesoru DIGIC 7 i snímaču CMOS prináša výrazne vyšší výkon a podstatne lepšie výsledky. Súčasťou nového modelu je stabilizácia obrazu s technológiou dual sensing, ktorá pomocou paralelnej stabilizácie zaisťuje korekciu až 3,5 EV a umožňuje vytváranie nerozmazaných snímok v pohybe. Používatelia majú k dispozícii kontinuálne snímanie rýchlosťou až 8,2 snímok za sekundu, ktoré umožňuje zachytiť akýkoľvek spontánny moment. Nový fotoaparát v sebe skrýva objektív s trojnásobným optickým zoomom a s ohniskovou vzdialenosťou začínajúcou na širokouhlých 28 mm. Je ideálny pre výnimočné portréty i nádherné snímky krajiny. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam a rýchlemu automatickému zaostrovaniu pod 0,14 sekundy je Canon PowerShot G9 X Mark II fotoaparátom, ktorý bude vždy pripravený splniť priania používateľov a zaistí, že nepremeškajú žiadny dôležitý okamih.

Pomocou nového fotoaparátu používatelia zachytia všetky dôležité okamihy do podoby perfektne čistých snímok, a to bez ohľadu na konkrétne svetelné podmienky. Snímač výrazne znižuje šum a vylepšuje dynamický rozsah – Canon PowerShot G9 X Mark II preto môže ponúknuť konzistentné výstupy ako v priebehu dňa, tak i pri nočnom fotení. Na skvelých výsledkoch má podiel i objektív, ktorý vďaka svetelnosti f/2,0 dodáva snímaču viac svetla a umožňuje používať nižšie hodnoty citlivosti ISO alebo rýchlejšiu uzávierku a vytvárať snímky s nádherne rozostreným pozadím. Užitočný je i nový automatický neutrálny filter, ktorý naopak množstvo svetla redukuje, a dovoľuje tak používať dlhšie časy bez rizika preexponovania, napríklad pri vytváraní snímok s rozmazaním pohybujúcich sa objektov.

Filmy v profesionálnej kvalite

S novým fotoaparátom môžu nádejní filmári jednoducho popustiť uzdu svojej fantázie a vytvárať pôsobivé filmy vo Full HD rozlíšení. Súčasťou obrazového procesoru DIGIC 7 je vylepšená technológia sledovania objektov, čo znamená, že autori filmov môžu svojimi snímkami zachytiť prakticky čokoľvek, od výrazných pohybov až po drobné zmeny vo výraze tváre.

Canon PowerShot G9 X Mark II využíva technológiu dynamickej stabilizácie obrazu Canon, ktorá automaticky koriguje chvenie fotoaparátu a zjednodušuje vytváranie snímok z rôznorodých uhlov alebo v priebehu pohybu. Používatelia tak s novým modelom nemusia stáť na mieste, ale môžu svoje spomienky zaznamenávať napríklad v priebehu horolezeckého výstupu alebo prechádzky mestom. Najnovší model z dielne spoločnosti Canon podporuje i tvorbu časozberných filmov, takzvaných time-laps, pre ktoré ponúka škálu rôznorodých nastavení umožňujúcich maximálnu kontrolu nad tvorivými nápadmi.

Skutočný pracant do vrecka

Canon PowerShot G9 X Mark II prináša perfektný výkon v minimalistickom prevedení s dôrazom na retro štýl. Jeho elegantné a kompaktné hliníkové telo je o celú štvrtinu tenšie než fotoaparát PowerShot G7 X MARK II. Nový fotoaparát váži iba 206 gramov, hodí sa teda do akéhokoľvek vrecka, a môže tak byť neustále poruke. Canon PowerShot G9 X Mark II stelesňuje spojenie minimalistického designu s intuitívnym dotykovým displejom LCD, ktorý prináša maximálnu kontrolu nad prístrojom bez potreby využívať tlačidlá. Používanie výrazne zjednodušuje i krúžok objektívu pre širšie možnosti ovládania clony, rýchlosti uzávierky i zoomu.

Neustále pripojenie a jednoduché zdieľanie kreatívnych fotografií

Vďaka tlačidlu Wi-Fi majú používatelia k dispozícii bezdrôtovú konektivitu doslova na dosah prstov. Canon PowerShot G9 X Mark II sa chváli aj funkciou Dynamic NFC, ktorá ponúka jednoduchší spárovanie s kompatibilnými chytrými zariadeniami vrátane Canon Connect Station. Používatelia tak môžu svoje fotografie i filmy veľmi jednoducho zdieľať a prinášať na bezpečné úložisko. Fotoaparát je navyše kompatibilný i s technológiou Bluetooth dovoľujúcou neustále prepojenie s telefónom či tabletom i pri prehliadaní alebo zdieľaní snímok v prípade, kedy je fotoaparát napríklad ukrytý vo vrecku. Tým ale možnosti tejto technológie nekončia. Chytré zariadenia je možné využiť i pre vzdialené bezdrôtové fotografovanie a nakrúcanie v situáciách, ako je vytváranie skupinových záberov alebo netradičných selfie snímok. Výhodou je rovnako nabíjanie prostredníctvom USB rozhrania, ktoré ponúka pohodlné dočerpanie energie kedykoľvek v priebehu dobrodružných výprav.

Kľúčové vlastnosti fotoaparátu PowerShot G9 X MARK II:

  • Model vhodný do vrecka, ktorý zaisťuje vysokú obrazovú kvalitu snímok pri akýchkoľvek svetelných podmienkach
  • Jednoduché ovládanie
  • Jednoduché vytváranie vynikajúcich filmov vo Full HD rozlíšení
  • Predurčený na zjednodušenie kreatívnej tvorby
  • Možnosť okamžitého zdieľania snímok

Značky: