Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Divízia Mercedes-Benz Cars vybuduje nové a rozšíri doterajšie závody na výrobu akumulátorov pri svojich nemeckých centrálnych závodoch Sindelfingen a Untertürkheim. Globálne združenie výroby akumulátorov divízie sa tým rozšíri na osem závodov na troch kontinentoch, päť z nich sa má nachádzať v Nemecku. Do globálneho združenia výroby akumulátorov v rámci celosvetovej výrobnej siete pritom divízia Mercedes-Benz Cars investuje celkovo viac ako miliardu eur.

„Intenzívne pracujeme na realizácii našej elektrickej ofenzívy a dôsledne rozširujeme naše globálne združenie výroby akumulátorov. Výrobou akumulátorov v Sindelfingene a Untertürkheime prinášame do našich závodov špičkové technológie. V našej sieti sme vynikajúco pripravení na flexibilnú a efektívnu výrobu vozidiel so spaľovacím motorom, ako aj elektrických vozidiel,“ vysvetľuje Markus Schäfer, člen predstavenstva divízie Mercedes-Benz Cars zodpovedný za výrobu a zásobovací reťazec.

Po rozhodnutí (z roku 2017) o začlenení výroby vozidla EQ je produkcia akumulátorov v Sindelfingene ďalším krokom vo vývoji závodu smerom k elektrickej mobilite, čo rovnako ako v Untertürkheime prináša špičkové technológie. V Sindelfingene sa pritom do budúcna majú vyrábať aj autonómne jazdiace autá vybavené príslušným softvérom a zodpovedajúcimi snímačmi. Komplexná modernizácia závodu Sindelfingen sa uskutočňuje pri celkovej investícii 1,5 miliardy eur.

Závod Mercedes-Benz Sindelfingen (viac ako 25-tisíc zamestnancov spoločne s centrálou divízie) vyrába vozidlá GLA, Triedu E (sedan a kombi), CLS, Triedu S (sedan, kupé a kabriolet), Mercedes-Maybach Triedy S ako aj rodinu Mercedes-AMG GT.

Závod v Untertürkheime zdvojnásobí kapacitu na výrobu akumulátorov. Popri výrobe v prevádzke Brühl vznikne výroba akumulátorov teraz aj v prevádzke Hedelfingen. Závod (viac ako 19-tisíc zamestnancov) dodáva okrem iného motory, nápravy, prevodovky a komponenty.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.