Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Orange a Ericsson budú vyvíjať ukážkové 5G projekty a scenáre služieb, zahrnujúce technické harmonizácie a verejné prezentácie. Toto partnerstvo vďaka technologickým stavebným blokom, konceptom a spusteným pilotným projektom v celej Európe umožní už od roku 2017realizovať projekty, ako napríklad:

  • bezdrôtové a multi-gigabitové pripojenie na internet v predmestských a vidieckych oblastiach,
  • masívny a kritický IoT (Internet vecí) podporujúci digitálnu transformáciu priemyslu a spoločnosti,
  • riešenia pre pokrytie rozsiahlych území mobilným signálom,
  • pripojené komunikujúce autá.

Spolupráca medzi Ericssonom a Orange bude pokrývať aj rozvoj 4G na 5G riešenia, vrátane efektívneho manažmentu energií a nákladov a využitia softwarovo definovaných sietí (SDN) a technológií pre virtualizáciu sieťových funkcionalít (Network Function Virtualization – NFV).

Alain Maloberti, viceprezident spoločnosti Orange Labs Networks, povedal: „Našou ambíciou je byť pripravení na nasadenie 5G v roku 2020. Spojením síl so spoločnosťou Ericsson, budeme vytvorte pre našich zákazníkov robustnú sieť schopnú poskytovať širokú škálu služieb, od poskytovania vyššej rýchlosti prenosu dát kdekoľvek až po vytváranie špecializovaných služieb pre mestá a priemysel.“

Arun Bansal, viceprezident a riaditeľ obchodnej jednotky sieťových produktov v spoločnosti Ericsson, k téme dodal: „Internet vecí vyžaduje funkcionalitu siete na novej úrovni. 5G nebude vybudovaná iba pre spotrebiteľov, ktorí potrebujú bezproblémové používanie telefónov a pripojených zariadení, ale aj pre digitalizáciu všetkých priemyselných odvetví a ľudskej spoločnosti. Spolu so spoločnosťou Orange využívame naše sily, aby sme pomohli prispieť k tejto realite“.

Značky: