Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ericsson pospájal najnovšie technologické inovácie a ich závislosti na infraštruktúre na najväčšom svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky – CES 2017, ktorý sa uskutočnil v dňoch 5. – 8. januára 2017 v Las Vegas v Nevade.

V nadväznosti na tému veľtrhu „Urobme 5G realitou“ spoločnosť Ericsson účastníkom ukázala, ako siete, médiá a IT pracujú na permanentnom zlepšovaní nášho každodenného života a práce.

Ulf Ewaldsson, hlavný stratég a riaditeľ pre technológie v spoločnosti Ericsson, k výstave uviedol: „Inovácie sa dajú merať podľa toho, koľko ľudí môže danú vec zdieľať, využiť a zažiť. Vďaka našej dlhej a bohatej histórii v rýchlosti pripojenia môžeme byť veľmi dobre oboznámení so spätnou väzbou medzi inováciami a skúsenosťami. CES je vždy úžasná platforma pre inovácie, takže sa tešíme, že môžeme zdieľať najnovšie technológie a objavy z 5G oblasti konektivity s našimi partnermi i zákazníkmi.“

V stánku Ericsson (#10939 v sekcii Tech East) spoločnosť poskytla viac ako 30 ukážok nových či vznikajúcich technológií a tiež ukážok zlepšovania používateľskej skúsenosti v moderných sieťach a platformách. Účastníci veľtrhu CES si mohli užiť interaktívne športové zážitky s použitím videí s vysokým rozlíšením, umiestených v automobiloch, virtuálnej reality (VR) a rozšírenej reality (augmented reality = AR). Predstavili sa rôzne odvetvia od smart cities (tzv. inteligentných miest), cez inteligentne vozidlá a účinnejšiu automatizovanú výrobu, až po ochranu lesov a novú interaktívnu TV.

Odborníci na mieste demonštrovali, ako sa kľúčové aspekty nášho života, ako je napríklad naša poloha, životné prostredie, bezpečnosť, zamestnanosť či personalizácia, môžu zásadne zmeniť, keď sú podporené sieťovou infraštruktúrou, inovatívnymi IT riešeniami a aktívami médií. Partneri vrátane spoločností Intel, Qualcomm a Volvo Cars predviedli inovatívne riešenia, ktoré spoluvytvárali so spoločnosťou Ericsson.

Ericsson predviedol aj najnovšie 5G funkcie, ktoré operátori už čoskoro zavedú, vrátane väčšej šírky pásma, nižšej latencie, nižšej spotreby energie, výrazne vyššej bezpečnosti a predstavenia ďalších funkcií pre Massive IoT (Internet vecí).

Ericsson využil svoje technológie a odborné znalosti na live-stream rozhovory z „Ericsson Skybox“ pre tých, ktorí chceli udržať krok s novinkami z veľtrhu. Okrem prednášky vedúcich predstaviteľov spoločnosti Ericsson tu bola prezentovaná aj výročná správa a  „10 najhorúcejších spotrebiteľských trendov na rok 2017″.

„Jediný spôsob, ako sa môžeme dostať do sveta 5G, je prostredníctvom kultivácie prípadov a ich použití, ktoré rozširujú naše znalosti o tom, ako môže technológia 5G fungovať, či ako môže poskytovať skutočnú pridanú hodnotu pre spotrebiteľov a firmy“, povedal Ewaldsson.

Ericsson na CES 2017 v číslach:

  • 600 štvorcových metrov výstavných priestorov
  • 30+ predvádzaní a ukážok
  • 8 zón
  • 7+ uvádzaných partnerov
  • 6 prípadov použitia 5G technológií
  • 2 vozidlá na výstavnej ploche
  • 1 webcast skybox

Značky: