Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ESET, globálny líder v informačnej bezpečnosti, je podľa správy Gartner Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms 2019* dva roky za sebou jediným vyzývateľom. ESET bol hodnotený na základe svojej schopnosti vytvárať a napĺňať svoju víziu. Spoločnosť ESET je presvedčená, že toto zaradenie odzrkadľuje jej neustále sa zlepšujúce schopnosti ponúkať maximálnu ochranu v segmente firemnej bezpečnosti.

„To, že sme sa minulý rok stali jediným vyzývateľom podľa Gartner Magic Quadrantu, bolo podľa nás skvelým výsledkom. Zisk tohto uznania druhý rok za sebou dokazuje naše odhodlanie poskytovať firmám tú najlepšiu ochranu, detekciu a reakciu na hrozby,“ hovorí Ignacio Sbampato, obchodný riaditeľ spoločnosti ESET. „Sme hrdí na náš prístup založený na pokročilom výskume a poznatkoch vyvíjať riešenia, ktoré pomáhajú chrániť organizácie dôsledným a komplexným spôsobom. Veríme, že naše umiestnenie je odzrkadlením nášho pokračujúceho rastu ako globálneho hráča vo svete informačnej bezpečnosti.“

„Od minulého roka ESET posilnil svoje enterprise portfólio o ESET Enterprise Inspector – Endpoint Detection and Response riešenie a o ESET Dynamic Threat Defense – cloudový sandbox, ktorý poskytuje kompletnú Endpoint Protection platformu svojim existujúcim enterprise zákazníkom na celom svete. Toto je súčasť ESET stratégie rozšíriť svoju pozíciu v enterprise segmente,“ dodáva Sbampato.

Spoločnosť ESET verí, že jej postavenie ako vyzývateľa už druhý rok za sebou potvrdzuje jej schopnosť poskytovať ľahko použiteľný, komplexný a konzistentný produkt na ochranu endpointov a odráža jej rastúci trhový podiel vo všetkých pre ESET kľúčových segmentoch od enterprise, SMB po consumer. ESET sa pýši vysokou úrovňou detekcie, nízkou záťažou na systém a kvalitou zákazníckych služieb a verí, že umiestnenie v Gartner Magic Quadrante zvýrazňuje odhodlanie poskytovať najlepšie možné služby všetkým klientom spoločnosti ESET.

Podľa IT slovníka spoločnosti Gartner** ponúka Magic Quadrant „vizuálnu podobu, hĺbkovú analýzu a rady, ktoré poskytujú náhľad do smerovania a vyspelosti trhu a na jeho zástupcov. Magic Quadrants porovnávajú dodávateľov na základe štandardných kritérií a metodiky spoločnosti Gartner. Súčasťou každej správy je grafika, ktorá znázorňuje trh pomocou dvojrozmernej matice, ktorá hodnotí dodávateľov na základe kompletnosti ich vízie a možnosti jej realizácie.“