Bezpečnostná spoločnosť ESET vyhrala ďalší z testov nemeckého Stiftung Warentest.

Vlajkový bezpečnostný produkt ESET Mobile Security pre mobilné zariadenia s OS Android získal spomedzi sedemnástich testovaných riešení najviac bodov. Produkt získal celkové hodnotenie 1,6 (dobré). Ide o druhé víťazstvo v teste Stiftung Warentest za posledné dva roky pre ESET Mobile Security. Výsledky testu boli publikované v januárovom vydaní magazínu.

Testeri zo Stiftung Warentest obzvlášť vyzdvihli úroveň ochrany (hodnotenie 1,5) a používateľskú prívetivosť (hodnotenie 1,1). Stiftung Warentest tiež chválil skutočnosť, že riešenie nezaťažuje systém mobilného zariadenia, za čo získalo známku 1,6. Hodnotenie taktiež zdôraznilo, že ESET Mobile Security nezdieľa žiadne údaje bez vedomia používateľa. Pri jedenástich testovaných produktoch sa pritom takéto zdieľanie preukázalo, čo Stiftung Warentest označilo ako „kritické„.

ESET Mobile Security je k dispozícii na Google Play v bezplatnej i prémiovej verzii. Na ochranu detí pri používaní mobilných zariadení ponúka ESET taktiež aplikáciu ESET Parental Control.

O ocenenom riešení bude ESET hovoriť na Mobile World kongrese v španielskej Barcelone, ktorý sa bude konať od 25. do 28. februára. Na tomto podujatí sa bude spoločnosť taktiež venovať najnovšiemu výskumu v oblasti mobilnej bezpečnosti. ESET nájdete v hale 7, stánku 7H41.

Zdroj: Eset

Prečítajte si aj:

ESET Internet Security 2019

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.