Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Od apríla rozširuje filmový kanál FilmBox svoju ponuku prvotriednej kinematografie o ďalšie filmové hity hollywoodskej aj európskej produkcie a od mája po novom aj o českú tvorbu. Kanál bude teraz dostupný pre televízne platformy aj v HD.

Kanál FilmBox je súčasťou základnej ponuky niekoľkých televíznych platforiem, čo z neho robí najdostupnejší kanál na Slovensku aj v Českej republike. „Mnoho divákov už má prístup k nášmu kanálu. Teraz jeho programovú skladbu rozširujeme o rad nových titulov a ponúkame ho vo vyššej kvalite obrazu. Tieto zmeny majú z neho urobiť jeden z najsledovanejších kanálov na českom trhu,“ vysvetľuje Tamás Fülöp, výkonný riaditeľ pre región CEE spoločnosti SPI International / FILMBOX.

Československá tvorba

Kanál FilmBox si diváci obľúbili pre jeho širokú ponuku hollywoodskych blockbusterov, toho najlepšieho z európskej kinematografie i filmových lahôdok z ďalších kútov sveta. Globálna mediálna spoločnosť SPI International / FILMBOX teraz rozširuje programovú paletu kanála o československú filmovú klasiku. Od mája tak FilmBox odvysiela legendárne komédie, ako Adela ešte nevečerala, Ať žijí duchové, Postřižiny alebo Hoří, má panenko, rovnako ako pôsobivé drámy Dobrí holuby sa vracajú, Všetci dobrí rodáci či Spalovač mrtvol. Z československej novej vlny konca šesťdesiatych rokov uvedie FilmBox aj ďalšie nezabudnuteľné snímky ako Skřivánci na niti, Obchod na korze, Adelheid, Rozmarné léto alebo Ostro sledované vlaky.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ocenené zahraničné filmy

Medzi stovkami filmových titulov z hollywoodskej produkcie sa na FilmBox okrem iného objavia vybrané hity štúdií Miramax a Paramount Pictures. V rámci novej licenčnej zmluvy uvedie FilmBox kultové snímky režiséra Quentina Tarantina, oba diely trhákov Kill Bill, Kill Bill 2 či gangsterky Pulp Fiction a Jackie Brown. Filmoví fajnšmekri sa môžu tešiť aj na exploitačný horor Od súmraku do úsvitu, ktorý podľa Tarantinovho scenára nakrútil jeho partner Robert Rodriguez.

Na základe novej zmluvy s Kino Polska TV SA, dcérskou spoločnosťou SPI International, prichádza tento rok na obrazovky kanála FilmBox aj hollywoodska klasika ako Búrlivé dni s Tomom Cruisom a Nicole Kidman, Hellboy dvojnásobného oscarového vizionára Guillerma Del Torro, Terminál v réžii Stephena Spielberga s Tomom Hanksom a Catherine Zeta-Jones v hlavných úlohách, Talentovaný pán Ripley v podaní Matta Damona či oscarové snímky Frida, Návrat do Cold Mountain a Americká krása.

Medzi ďalšie snímky, ktoré tento rok prichádzajú na obrazovky FilmBox, patria tiež obľúbené komédie, ako sú prvé tri filmy série Scary Movie, obe dobrodružstvá zvieracieho detektíva Ace Ventura alebo Starsky & Hutch s Benom Stillerom, Owenom Wilsonom a Snoop Doggom. Z hollywoodskych blockbusterov uvedie FilmBox okrem iného drámu Let Roberta Zemeckisa s Denzelom Washingtonom v hlavnej úlohe alebo komédie Zoolander a Zoolander No. 2 s Benom Stillerom v hlavnej úlohe aj režisérskom kresle.

Teraz k dispozícii aj v HD

Od apríla je Filmbox dostupný divákom aj vo vysokom rozlíšení obrazu (HD), teda u operátorov, ktorí HD verziu obľúbeného kanála zaradili do svojej programovej ponuky.

Značky: