Firefox 60 je teraz dostupný pre Android. Prináša Quantum CSS

0

Zrýchlenie načítavania nemusí byť však viditeľné voľným okom.

Koncom roka Mozilla uvoľnila Firefox 57, tiež známy ako Firefox Quantum. Tento prehliadač bol vyvrcholením niekoľkých mesiacov prepracovávania Firefoxu tak, aby bol rýchlejší, než konkurencia. Modernizoval sa tak engine prehliadača, ktorý sa z časti preprogramoval do veľmi rýchleho programovacieho jazyka Rust.

Najvýznamnejšou zmenou vo Firefox Quantum bol však nový CSS engine, nazývaný Stylo. Ten umožňuje spracovať CSS z webových stránok oveľa rýchlejšie, než jeho predchodca.

Podpora Styla mala prísť na Android už vo verzii 59, no vývojári spustenie odložili a teraz prichádza s verziou 60, kde je už predvolene spustený. Bežný používateľ si u väčšiny webových stránok však rozdiel v rýchlosti zrejme nevšimne. Vývojárom naopak pomôže získať cenné milisekundy zrýchlenia pri optimalizácii svojho kódu.

Zdroj: AndroidPolice

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>