Firefox Electrolysis prinesie hyper výkonný prehliadač

0

Mozilla chce do nových verzií Firefoxu priniesť multi-vláknovú architektúru označovanú ako Electrolysis

O tejto funkcii sme písali a aktuálne Mozilla dokončila testovanie na vzorke 1% používateľov. S výsledkami je Asa Dotzler, riaditeľ Firefox, spokojný.

Spoločnosť hovorí o 400% zrýchlení načítania responzíveho webu a 700% zrýchlenie v prípade načítania extra veľkých stránok. Behom budúceho týždňa bude proces testovania novinky rozšírený na 10% používateľov Firefoxu.

mozilla_firefox_e10s_multi_process_option_nowat

Nová architektúra sa bude testovať postupne a v priebehu týždňov by sa mala dostať ku väčšine používateľov. Postup zavedenia multi-vláknovej architektúry Katalyzátor bude postupovať v týchto fázach:

  • Firefox 49: sprístupnenie novej architektúry pre kompatibilné doplnky prehliadača
  • Firefox 50 alebo 51: pridanie sandbox režimu a rozšírenie multi-vlákna na ďalšie doplnky
  • Firefox 52 alebo 53: spustenie funkcie v plnom režime

Firefox zároveň bude znižovať RAM, ktorú spotrebuje počas vášho surfovania na webe. Je to beh na dlhú trať a svoje testovania realizovali na projekte MemShrink. Je dôležité sa venovať aj spotrebe RAM, inak sa im podľa slov Dotzlera náročnosť prehliadača vymkne z rúk.

Stiahnuť Firefox

Zdroj: TechCrunch

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>