Firefox 48 prináša výrazné zmeny v jadre a bezpečnosti

1

Mozilla včera vydala novú verziu Firefox 48, prináša niektoré zásadné vylepšenia.

Hlavným zlepšením a dôvodom, aby ste si nainštalovali novú verziu, je integrácia projektu Electrolysis. Ide o projekt, ktorý prináša zlepšenie stability a bezpečnosti a oddeľuje jednotlivé vrstvy prehliadača. Ten sa teraz rozdelí na samostatnú vrstvu pre rozhranie browseru a procesy webového obsahu. Po Safari a Chrome tak ide o ďalší prehliadač, ktorý takto pristupuje k oddeľovaniu procesov.

 

index2_nowatVo výsledku by ste mali pociťovať nižšie pamäťové nároky a zrýchlenie odozvy prehliadača. Pri sťahovaní súborov budete odteraz lepšie chránení pred potenciálne nebezpečenými aplikáciami. Je to rozšírenie pôvodnej funkcie, ktorá bola pre Windows od verzie 31 a od verzie 39 pre Mac a Linux.

Zároveň Mozilla pristupuje k blokovaniu Adobe Flash obsahu. Vylepšenie sa týka aj obsahu vyhľadávacej (zároveň adresnej) lišty, ktorá by mala poskytnúť presnejšie výsledky navrhovaného obsahu.

Zdroj: MacRumors

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Pingback: Firefox Electrolysis prinesie hyper výkonný prehliadač | TOUCHIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>