Vertikálne karty sa dostávajú aj do tohto prehliadača.

Magazín ghacks.net zachytil pridanie tohto rozloženia do prehliadača Firefox. Ide zatiaľ o nočné zostavenie, čiže veľmi čerstvú verziu bežne nedostupný. Potrebujete na to Firefox Nightly, v opačnom prípade budete na vertikálne zobrazenie kariet ešte nejakú dobu čakať. Rozloženie je obľúbené pre používateľov, ktorí majú široké displeje. Karty poskytnú prehľadnejšie zobrazenie záhlaví otvorených stránok.

Na polovičnom zobrazení bežnej obrazovky by toto rozloženie mohlo zavadzať, pri maximalizovaní okna na celú obrazovku je lepšie využijete s vertikálnym zobrazením. Je prekvapivé, že prehliadač neprišiel s funkciou skôr. Je ale vidieť, že FF sa vydáva viac svojou cestou ako ostatné prehliadače založené na jadre Chromium.

O tejto možnosti sa hovorí už od roku 2022 a treba dodať, že nie vždy ide o vyrovnané možnosti hoci vychádzajú z jedného základu. Najďalej je v tomto smere prehliadač Vivaldi. Firefox však bude v tomto rozložení podporovať Drag&Drop ako sme to videli aj inde. Štandardné zobrazenie je len cez ikony, je však možné panel rozbaliť a vidieť aj popisy.

Zatiaľ nie je jasné, či bude vývoj smerovať sem, keďže ide o hrubý návrh. Informácia vyskytujúca sa na Reddite dáva nádej, no jednoznačne nejde o garanciu či a kedy sa vertikálne karty zobrazia v bežne dostupnej verzii Firefoxu.

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.