Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V podobe nového flexibilného nabíjacieho systému vytvorila značka Mercedes-Benz riešenie nabíjania pre všetkých, ktorí často cestujú elektrickým vozidlom a potrebujú variabilné možnosti použitia. Súčasťou sú rôzne adaptéry pre domáce zásuvky, priemyselné zásuvky a verejné nabíjacie stojany a nabíjacie skrinky, ktoré je možné prepojiť s prispôsobiteľným nabíjacím systémom alebo riadiacim prístrojom pomocou funkcie Plug & Play. Tento systém obsahuje integrovaný konektor typu 2. Vďaka tomu je možné nabiť vozidlo s výkonom do 22 kW z ľubovoľného zdroja striedavého prúdu.

Elektrická mobilita znova zažíva rozmach, čoraz viac zákazníkov sa rozhoduje pre inovatívny a trvalo udržateľný pohon, či už v podobe hybridného pohonu dobíjateľného zo siete alebo v podobe plnoelektrického vozidla. Mercedes-Benz v súčasnosti ponúka plnoelektrické modely EQC, EQA, EQV, EQS alebo eSprinter a eVito. Sú to modely s emisiami 0 g CO2/km, ktoré ukazujú cestu do budúcnosti. Do konca roku je navyše dostupných viac ako 20 variantov vozidiel od značky Mercedes-Benz s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete: od Triedy A až po GLE, od sedanu po kombi, s benzínovým alebo dieselovým motorom. Jedno však majú všetky vozidlá s elektrickými pohonmi spoločné: musia sa nabíjať. Nabíjacia skrinka, verejný nabíjací stojan alebo domáca zásuvka: možností je mnoho a každé pripojenie požaduje vlastný nabíjací kábel. Tu do hry vstupuje nový flexibilný nabíjací systém. Je kompatibilný so všetkými súčasnými a budúcimi modelmi elektrických vozidiel a hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete od spoločnosti Mercedes-Benz AG. S týmto kompaktným, prenosným riešením nabíjania sa v batožinovom priestore vždy nachádza presne ten systém, ktorý zákazník práve potrebuje: bez ohľadu na to, či sa nachádza doma, v podzemnej garáži počas práce alebo je práve na cestách.

Na strane vozidla disponuje flexibilný nabíjací systém integrovaným konektorom typu 2, pomocou ktorého je možné komfortne nabíjať všetky európske vozidlá. Na mieste vymeniteľného adaptéra je možné pohodlne zapojiť rôzne adaptéry. Systém samočinne rozoznáva rozličné adaptéry a primerane tomu nastaví výkon nabíjania. Maximálny výkon nabíjania flexibilného nabíjacieho systému dosahuje 22 kW. Ak si to zákazník želá, môže byť tento výkon upravený manuálne. Podobne ako pri všetkých riešeniach príslušenstva od značky Mercedes-Benz, aj v tomto prípade je bezpečnosť na prvom mieste. Integrované snímače teploty v prípade domácich adaptérov chránia pred prehriatím. Systém je odolný voči tlaku pri prejazde do 1,1 tony a je chránený podľa IP67 aj pri dočasnom ponorení. Systém je vybavený integrovaným prúdovým chráničom, je navrhnutý pre teplotný rozsah od -30° do +50 °C a takmer všetky konštrukčné diely sú certifikované podľa AECQ. Vďaka komfortnej celkovej dĺžke systému nabíjania cca päť metrov je možné efektívne použiť aj prúdové zdroje, ktoré nie sú priamo prístupné. Okrem toho sa myslelo aj na rôzne typy zástrčiek v zahraničí a okrem ochrannej zástrčky, ktorá sa najčastejšie používa v Európe, sa osobitne dodávajú aj vhodné prípojky pre Švajčiarsko a Veľkú Britániu. Systém je vhodný pre použitie v interiéri aj exteriéri..

Flexibilný nabíjací systém je zabalený vo vysokokvalitnom kufri, v ktorom svoje miesto prehľadne majú všetky časti príslušenstva. Spleti káblov v batožinovom priestore v súvislosti s rôznymi nabíjacími káblami je preto koniec. Ako príslušenstvo sa okrem toho dodáva predlžovací kábel s dĺžkou päť metrov, bezpečnostný zámok a nástenný držiak; okrem toho sa všetky adaptéry dodávajú aj jednotlivo.

Značky: