Fotoaparáty OnePlus 7T Pro sú podľa DxOMark veľmi kvalitné

0

V bodovom hodnotení sa dotiahli na Samsung Galaxy S10.

Telefóny OnePlus nikdy nevynikali nielen fotografickou výbavou, alebo aj samotnou kvalitou výsledných fotografií. Prvým priekopníkom bol model 7 Pro, ktorý ponúka celú škálu ohniskových vzdialeností, ktoré používatelia v moderných smartfónoch očakávajú. Podľa najnovšieho testu fotoaparátov portálu DxOMark je však nástupca 7T Pro s rovnakým hardvérom a softvérom ako 7 Pro veľmi konkurencieschopný. V celkovom poradí sa dostal hneď za modely Samsung Galaxy S10 a Huawei P30 Pro.

OnePlus 7T Pro DxOMark

Fotografia vytvorená pri 5 luxoch, Zdroj: DxOMark

Fotoaparáty dosiahli celkové skóre na úrovni 114 bodov, zatiaľ čo Galaxy S10 a Huawei P30 Pro získali bodov 116. Je to celkom slušné skóre, pričom recenzenti ako hlavné prednosti vyzdvihujú presnú expozíciu a široký dynamický rozsah. Farby sú živé a detaily dobré vo všetkých podmienkach. Existujú však problémy s jemným šumom, “strašidelnými” efektmi a halo artefaktmi (napríklad zle orezaná ruka v zdrojovom článku). Aj vyváženie bielej farby by mohlo byť v niektorých prípadoch presnejšie. 

OnePlus 7T Pro DxOMark

Zdroj: DxOMark

Detaily recenzie a testovacie fotografie si môžete pozrieť v zdrojovom článku nižšie.

Zdroj: DxOMark

Prečítajte si aj:

Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro oficiálne: Nový kráľ mobilnej fotografie je tu

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>