Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, dnes oznámila dostupnosť modelu Nokia 5.3 na slovenskom trhu. Ten ponúkne skvelé fotografické schopnosti vďaka štyrom fotoaparátom na zadnej strane, procesor Qualcomm Snapdragon 665 a dvojdennú výdrž na jedno nabitie. Fotografov poteší prítomnosť AI, ktorá pomôže zachytiť skvelé snímky nie len behom slnečných dní, ale s pomocou funkcie Night mode taktiež počas noci. Širokoúhly režim zabezpečí skvelé fotografie v miestach, kde už nie je možné urobiť krok nazad. Makro režimu potom neuniknú ani tie najmenšie detaily.

Veľká obrazovka a skvelá výdrž batérie

Nokia 5.3 je ako stvorená na sledovanie filmov a seriálov vďaka pohlcujúcej 6,55-palcovej obrazovke. Tá príde vhod taktiež hráčom, ktorí sa budú môcť spoľahnúť na procesor Snapdragon 665 od spoločnosti Qualcomm – ten sa naviac v telefónoch Nokia objaví vôbec prvý krát.

Dôležitým faktorom je taktiež výdrž batérie. Jej kapacita 4000 mAh a funkcia Adaptive Battery zaistí až dvojdennú výdrž na jedno nabitie, takže nie je nutné neustále vyhľadávať nabíjačku.

Štyri fotoaparáty s AI pre skvelú snímku v každej situácii

Nokia 5.3 je prvým modelom série Nokia 5, ktorý sa môže pýšiť štyrmi fotoaparátmi na zadnej strane. Hlavný 13 MPx fotoaparát v spolupráci s AI poskytne skvelé snímky v každej situácii. Širokouhlý fotoaparát sa ďalej postará o širší záber a makro fotoaparát o detailné snímky z krátkej vzdialenosti. Možnosti fotenia rozšíri aj nočný režim a režim pre portrétne fotografie s bokeh efektom.

Škandinávsky design a čistý Android

Robustné spracovanie ešte nikdy nevyzeralo tak skvele. Prednú stranu, ktorou z veľkej časti tvorí displej, doplňuje zadný kryt z odolného kompozitu. Ten je navrhnutý tak, aby pripomínal svoje korene v krajine tisícov jazier.

Nokia 5.3 bude stále lepšia a lepšia vďaka čistému OS Android, ktorý sa môže tešiť dvom rokom hlavných aktualizácií systému a trom rokom bezpečnostných aktualizácií. Telefón je naviac pripravený na budúci Android 11.

Cena a dostupnosť

Nokia 5.3 bude dostupná u vybraných predajcov vo verzii s 4 GB RAM a 64 GB úložiskom vo farebnom variante Cyan za odporúčanú cenu 199 eur.

Značky: