Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon vyhlasuje aj tento rok fotografickú súťaž s charitatívnym poslaním „NIKON KALENDÁR – moja srdcová záležitosť“.

Projekt vznikol v roku 2009 a vďaka svojmu úspechu a obľúbenosti sa dostáva už do 11. ročníka. Je určený všetkým milovníkom fotografovania s technikou Nikon, ktorí radi súťažia a túžia po prezentácii svojej tvorby v kalendári alebo na výstave.

Vyhlasovatelia sa tento rok nechali inšpirovať životom samotným: témou 11. ročníka súťaže NIKON KALENDÁR – moja srdcová záležitosť je motto: „Život je séria drobných zázrakov“.

Projekt poskytuje príležitosť amatérskym fotografom aj profesionálom. Záujemcovia môžu posielať svoje snímky do súťaže prostredníctvom internetovej stránky www.nikon-kalendar.cz, kde nájdu nielen galériu, ale aj podrobné informácie a pravidlá.

Fotografie je možné vkladať na web až do nedele 15. 9. 2019 do 23.59 h.

Spolu 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou na čele so Stanislavom Pokorným, fotografom a členom Asociácie profesionálnych fotografov Českej republiky, bude verejnosti prezentovaných na výstave v Miestodržiteľskom paláci v Brne. Dvanásť víťazných fotografií bude zdobiť stránky jedenásteho vydania prestížneho Nikon kalendára – aj na rok 2020 bude vyrobený v limitovanej edícií 111 ks a nepredajný. Autor víťaznej fotografie, ktorú zvolí odborná porota, získa od spoločnosti Nikon CEE GmbH, odštepný závod, poukaz na odber produktov značky Nikon v hodnote 50 000 Kč / 1 930 Eur.

Krst jedenásteho vydania kalendára sa uskutoční na vernisáži výstavy Nikon kalendár 2020, a to vo štvrtok 12. decembra 2019 v Miestodržiteľskom paláci v Brne.

Dar spoločnosti Nikon CEE GmbH, odštepný závod, vo výške 100 000 Kč / 3 860 Eur a výťažok z dražby fotografií v plnej výške tentoraz poputujú na podporu mladého Nadačného fondu KOMETA v Brne, ktorého cieľom je pomáhať rodinám s deťmi s poruchou autistického spektra.

Hlavnými poslaniami tejto nadácie je zvýšenie povedomia o problematike autizmu, pomoc pri výchove a vzdelávaní detí do 18 rokov a ich začlenenie do spoločnosti. Rodinám poskytuje nielen poradenstvo, ale aj výrobu či zapožičanie pomôcok a služby asistentov a organizuje voľnočasové aktivity a spoločenské akcie na území celého Juhomoravského kraja.

V predchádzajúcom ročníku súťaže sa podarilo vďaka dražbe fotografií a finančnému daru vo výške 100 000 Kč / 3 860 Eur od spoločnosti Nikon CEE GmbH, odštepný závod, prispieť celkovou sumou 172 000 Kč / 6 660 eur Nadácii Národ deťom na projekt 1000 statočných na financovanie optimalizujúcich štúdií v odbore detskej onkológie a hematológie.

Do súťaže NIKON KALENDÁR 2019 sa zapojilo 588 autorov, ktorí zaslali 1406 fotografií. Najmladší účastník mal 14 rokov a najstarší úctyhodných 88 rokov. Absolútnym víťazom súťaže sa stal Miloš Nejezchleb s fotografiou „Warm-up“.

Partneri projektu NIKON KALENDÁR 2020

Partneri: ARS General, a.s., Fast Forward | Young & Rubicam

Mediálni partneri: Digineff.cz, Digitální Foto, e-photo.sk, F22.cz, Fotoaparat.cz, Foto Video, Nikonblog.cz, Nikonblog.sk, webcestovatelu.cz