Fototest Galaxy S10 vs. Galaxy S10e: Aké sú hlavné rozdiely?

0

Kúpiť nový Samsung s tromi alebo iba dvomi zadnými fotoaparátmi?

Vyskúšali sme fotografovanie s obomi smartfónmi. Pripravili sme pre vás fotografie, na ktorých neuvidíte veľa rozdielov, okrem jedného zásadného. Práve 2-násobné optické priblíženie je silnou stránkou modelu S10.

Tým, že model S10e nemá teleobjektív, nemáte možnosť takéhoto bezstratového priblíženia. Optické priblíženie je síce dobre spracované, reálne ale pracujete s pôvodnou fotografiou a idete do orezu. Niečo, čo sa vám oplatí spraviť radšej na počítači ako priamo v smartfóne.

Fotoaparáty Galaxy S10:

 • Teleobjektív: 12 Mpx; f/2,4; OIS (45°)
 • Širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
 • Ultraširokouhlý: 16 Mpx; f/2,2 (123°)
 • Funkcia Zoom – 2× opticky, 10× digitálne

Fotoaparáty Galaxy S10e:

 • Širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
 • Ultraširokouhlý: 16 Mpx; f/2,2 (123°)
 • Funkcia Zoom – 0,5× opticky, 8× digitálne

Predný fotoaparát

 • Selfie v rozlíšení 4K: 10 Mpx 2 fotodiódy, f/1,9 (80°), automatické zaostrovanie

Keďže výbava je identická a zmenu budete vidieť iba na priblížených fotkách, mali by byť aj fotky rovnaké. Kvalitatívne sú, rozdiely uvidíte najmä pri odlišnom vyvážením bielej.

Stačí trochu iný uhol fotenia a podanie farieb sa premietne na celú fotografiu. Aj o tom je tento fototest. Budete môcť porovnať to, ako vyzerá fotenie rovnakými telefónmi, no občas s mierne inými výsledkami.

Všetky fotografie v teste sú v poradí Galaxy S10e a Galaxy S10.

Štandardné fotky

Rozdiely by v prípade fotiek nemali byť žiadne. Pri normálnom režime fotografovania na denných fotkách si ale všimnite jednu vec, ktorá sa opakovala. Galaxy S10 (vpravo) robí spravidla sýtejšie fotky.

Obsah testu

 1. Štandardné fotky
 2. Kreatívne fotenie
 3. Zoom s Galaxy S10 a Verdikt

1 2 3

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár