Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Freecom uvádza na európsky trh rad mSSD MAXX – super-rýchle, kompaktné a elegantné SSD pre používateľov Mac a PC.

Uvedenie vysokovýkonných a ľahkých SSD diskov rozširuje sortiment rodiny HDD a SSD produktov Freecom, ktoré sa môžu pochváliť odolným hliníkovým puzdrom a elegantným dizajnom s metalickou textúrou.

mSSD MAXX je k dispozícii v kapacite 512 GB a prináša rýchlosť prenosu dát až 700 MB/s, čo z neho robí jeden z najrýchlejších prenosných SSD diskov k dispozícii na trhu.

Pamäťové zariadenie váži len 72 g a meria 91 mm × 57 mm × 10 mm (D × Š × V), vďaka čomu môže ponúknuť veľmi atraktívnu rovnováhu medzi nositeľnosťou vo vrecku a vyšším výkonom, ktorý používateľom umožňuje výrazne znížiť čakacie časy pri čítaní a zápise dát.

Aby používatelia Mac a PC mohli naplno využiť zlepšenú konektivitu, je mSSD MAXX k dispozícii s dvoma káblami pre pohodlný a super-rýchly prenos dát: kábel USB 3.1 typu A-C a ďalší typu C-C.

Formátovanie disku systémom FAT32 umožňuje jeho striedavé používanie medzi počítačmi s Windows a Mac bez preformátovania. Pre obsah so súbormi s veľkosťou väčšou ako 4 GB je na disku priložený softvér na preformátovanie na HFS+ pre Macy a NTFS pre PC.

Disk sa dodáva s predinštalovaným zálohovacím softvérom Nero na úplné zálohovanie systému a obnovenie funkčnosti, ktoré umožňuje používateľom naplánovať automatické zálohovanie podľa dátumu a času, komprimovať súbory na úsporu miesta alebo šifrované zálohovanie s ochranou heslom.

Odporúčaná maloobchodná cena disku Freecom mSSD MAXX 512 GB je výrobcom stanovená na 299 EUR. Dodáva sa s trojročnou zárukou a neobmedzenou zákazníckou podporou.

Rad metalických diskov Freecom

mHDD MAXX je najnovší a najrýchlejší sortiment metalického portfólia externých HDD a SSD produktov Freecom. Medzi ďalšie produkty portfólia patria mHDD Slim – kompaktné a štýlové prenosné pevné disky s hmotnosťou iba 150 gramov, ktoré sú hrubé iba 0,9 cm, k dispozícii v kapacitách 1 TB a 2 TB, v rôznych farbách a s káblami USB typu C a USB 3.0 ako štandardom pre lepšiu konektivitu. K dispozícii je tiež stolový pevný disk mHDD v kapacitách 2 TB, 4 TB a 8 TB, ktorý predstavuje veľkokapacitnú voľbu pre používateľov stolových počítačov. mSSD portfólio doplňuje – je najmenší a najľahší, váži iba 29 gramov a meria iba 80 × 35 × 9 mm. Všetky disky sú uzatvorené v osobitom metalickom puzdre Freecom, ktoré vyžaruje silu a štýl.

Značky: