Priaznivci domáceho audia uvítajú prírastok na trhu s 2.1 zostavami a za bezkonkurenčnú cenu. Genius Lumina je ideálnym adeptom pre stredne náročných používateľov.

2166601343c

Reproduktory zaujmú dizajnom, ktorý sa hodí do každej miestnosti a konštatujeme, že budú zároveň aj jej ozdobou. Klasickej spleti káblov sa nevyhnete, no tu sa Genius snaží zjednodušiť situáciu dvomi ovládačmi. Jeden je bezdrôtový a automaticky sa spáruje so zostavou hneď po jej zapnutí. Druhý sa pripája k subwooferu cez audio kábel. Výhodou je teda, že máte ovládanie umožnené, ak sedíte priamo pri počítači, resp. umiestnenia reproduktorov a druhý ovládač môžete mať položený na inom mieste. Meniť sa dá okrem hlasitosti aj intenzita nízkych tónov. Zatlačením klobúčika sa prepne ovládanie do režimu úpravy basov, o čom signalizuje pri otočení krokového kolieska blikaním modrou farbou. Oranžové blikanie signalizuje zmenu hlasitosti a podsvietenie je rovnaké, ako spodná časť satelitov. Všetky komponenty sú plastové, čo je bežné v tejto cenovej skupine. Menej bežné je prepojenie priamo s mobilným telefónom. To je realizované cez kábel, ktorý má na jednej strane audio konektor (do mobilu alebo iného zariadenia) a na druhej strane microUSB konektor. Takéto pripojenie je realizované cez subwoofer. To je v praxi výhodné najmä tým, že je ťažší a neriskujete jeho zhodenie počas zapájania audio vstupu.

W_obrazok_000163487

Celkový výkon 25 W RMS je rozložený do 2 × 5 W satelitov a 15 W pri subwooferi. Hudobne si nemôžeme na reprodukciu sťažovať, Áno, prihliadame aj na cenu a celkový komfort. Je pravda, že subwoofer potrebujte vždy trochu utlmiť, pretože je až píliš prenikavý. To podľa nás aj pre milovníkov basov. S prekreslením stredov sme boli spokojní, výšky sme mierne dolaďovali. Nič, čo by sme nekorigovali aj pri iných zostavách.

2166601343d

Verdikt touchIT

Genius Lumina je zostava 2.1, ktorá má svoj význam. Prináša žiadané pohodlie dvomi ovládačmi a možnosťou priameho pripojenia iných audio zriadení. V zásade jej nič podstatné nechýba. Iste, silnejšie basy a slabšie výšky bude treba skorigovať cez ekvalizér.

Cena: 67 EUR

Zapožičal: WESTech

6.3 Dizajn a výhodná cena

Genius Lumina - zostava 2.1 s dobrým zvukom a ešte lepšou cenou. Dizajn aj celkový koncept sa v dielni Genius podarili.

  • Vyhotovenie 7
  • Zvuk 5
  • Celkový dojem 7
Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.