Mobilná aplikácia dostane doping, po dlhšom čase.

Teraz nepočítame vylepšenie dizajnu, resp. redizajnovanie. Či bude vylepšený, to musia posúdiť používatelia až časom. Teraz prichádza po akomsi zanedbávaní oproti webovej verzii aj mobilná aplikácia. Portál Android Police prichádza s ďalšími podrobnosťami. Ten totiž uvádza zlepšenie vyhľadávania.

Na webe samozrejmosť, no ak ste chceli niečo vyhľadať v mobilnej aplikácii, museli ste sa obrniť dávkou trpezlivosti. Teraz prichádza možnosť filtrovať to, čo chcete vyhľadávať. Po ťuknutí do políčka na hľadanie sa pod ním zobrazia tlačidlá na spresnenie parametrov. Teda od koho, komu, dátum pošty a či má napríklad prílohy. Toto všetko sa dalo podrobne filtrovať na webe. Po opustení aplikácie aj webového rozhrania Inbox by Gmail, Google prepracoval hlavný Gmail a je to naozaj podarený poštový klient.

Každému, komu bolo akési neprirodzené mať poštu iba na webe a nie priamo vo forme nejakého klienta v počítači, sa otvorili nové možnosti a Gmail dostal poriadnu dávku užitočných funkcií. Najmä napríklad odkladanie pošty, čo je výborná vec. Odložíte do definovaného termínu a potom sa vám znova presunie do priečinka s doručenou poštou.

Nateraz sa nedá stiahnuť priamo z Google Play, no je možnosť použiť server APK Mirror, kde najnovšiu verziu nájdete. Kto si chce vyskúšať nové možnosti v predstihu, má tú možnosť.

Zdroj: Android Police

Prečítajte si aj:

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.