Google bojuje proti reklamným aplikáciám

0

Google tak zosilňuje boj proti škodlivým aplikáciám.

Nejde len o zisťovanie, ktoré majú v sebe vyslovene škodlivý kód formou vírusu ale aj reklamy. Tých je totiž niekedy až príliš a vlastne aplikácie ani nemajú iným zmysel, iba zobrazovať prúd reklám. Mnohí používatelia sú z toho otrávení, čím danú aplikáciu nešetria v negatívnom hodnotení na Google Play.

Výskumníci z pobočky SophosLabs vo Veľkej Británii uviedli, že minulý týždeň našli 47 s nadmernými reklamami. To by nebol až taký problém, keby nemali dokopy 6 miliónov stiahnutí. Aplikáciu používajú knižnicu tretej strany, ktoré bombardujú používateľov reklamami.

To aj potom, čo aplikáciu úplne vypnú. Spoločnosť Google už niektoré aplikácie odstránila. Knižnica MarsDae, ktorá má tieto reklamy na svedomí, je napríklad v aplikácii Snap Pic Collage Color Splash. Táto aplikácia bola prevzatá od 50 ÷ 100 000.

Zbaviť sa tejto aplikácie nebude jednoduché pretože si vytvára záložné procesy, aby zatvorený proces mohol obnoviť druhý záložný. Preto sa používatelia stretávajú s tým, že po vypnutí aplikácie sa jej nedokážu zbaviť a jej súčasti sú aktívne v pamäti.

Zdroj: ArsTechnica

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár