Google Chrome pre macOS dostane tmavý režim až neskôr

0

Príchod tohto režimu sa očakáva v decembri.

macOS Mojave, ktorý je už pár dní dostupný na stiahnutie v Mac App Store, prináša okrem iného aj tmavý režim priamo pre rozhranie operačného systému. V prípade, že si používateľ zapne tento režim, tak sa automaticky doňho prepnú aj všetky aplikácie, ktoré ho podporujú. Počiatočnú podporu majú nateraz predovšetkým aplikácie z dielne Applu. 

Tmavý režim je v spoločnosti Google témou už dlhšie. Postupne ho implementuje do svojich mobilných aplikácií pre Android. Teraz je však na rade aj prehliadač Chrome pracujúci pod operačným systémom macOS.

Spektrum farieb, ktoré využíva šedú alebo čiernu na pozadí, je šetrnejšie k očiam vo večerných hodinách. Nevýhodou je však to, že aktuálne ho podporuje iba minimum webových stránok. V prehliadači sa teda do tmavých farieb zmení iba horná lišta s URL adresou.

Predbežne sa príchod tmavého režimu očakáva v 71. verzii. Tá je aktuálne odhadovaná, že bude uvoľnená až koncom roka, presnejšie v decembri.  

Zdroj: 9to5Google

Prečítajte si aj:

Safari 12: Aktualizujte si prehliadač pre macOS už dnes. Pomôže s bezpečnejším a lepším prehliadaním webových stránok

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár