Vo výsledkoch vyhľadávania sa vyššie umiestnia webové stránky, ktoré sú optimalizované pre telefóny a tablety.

Google už dlhšiu dobu podporuje optimalizáciu internetových stránok pre mobilné zariadenia. V praxi to znamená, že takáto stránka má responzívny dizajn a inak sa zobrazuje na obrazovke počítača a na displejoch mobilných zariadení. Na telefónoch a tabletoch efektívne využíva dostupný zobrazovací priestor, text je väčší a používateľ sa môže v rámci stránky jednoducho navigovať.

Google zmení vyhľadávací algoritmus zajtra, 21. apríla. O svojom rozhodnutí však informoval už vo februári, takže tvorcovia a správcovia webových stránok mali dva mesiace na to, aby optimalizovali zdrojový kód.

Rozhodnutie Googlu je logické. Dnes až 60% online prevádzky generujú práve mobilné zariadenia a internetový gigant chce zabezpečiť najlepší možný používateľský zážitok. Preto pri vyhľadávaní prostredníctvom telefónov a tabletov bude zvýhodňovať vo výsledkoch tie stránky, ktoré sú pre mobilné zariadenia prispôsobené.

Ak vaša stránka nie je responzívna, v praxi sa to môže prejaviť úbytkom návštevníkov, ktorí váš web navštívia cez odkaz vo výsledkoch vyhľadávania. To, nakoľko je váš web vhodný pre mobilné zariadenia, môžete otestovať pomocou oficiálneho nástroja od Googlu.

Zdroj: BusinessInsider

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit