Google možnože opäť umožní nahrávanie telefonických hovorov

0

Táto funkcia prestala fungovať s príchodom Androidu 9.

Portál XDA-Developers priniesol informáciu, podľa ktorej by Google mohol opäť umožniť nahrávanie telefonických hovorov. Vyplýva to z analýzy aplikácie Telefón, ktorá je súčasťou smartfónov s čistou verziou Androidu. Túto aplikáciu takisto používajú aj niektorí výrobcovia tretích strán, najnovšie aj Xiaomi.

Zdrojový kód prezradil, že Google pridal do rozhrania aplikácie nové tlačidlo, ktoré umožňuje aktivovať záznam hovoru. Zatiaľ nie je známe, či bude táto funkcia dostupná pre všetky zariadenia s aplikáciou Telefón od Googlu, alebo iba pre vybrané modely či značky.

Telefón od Googlu už v minulosti umožňoval nahrávanie hovorov. Google túto funkciu zrušil s príchodom Androidu 6, následne s príchodom Androidu 9 odstránil funkcie, ktoré využívali na záznam hovorov výrobcovia tretích strán.

Zdroj: XDA-Developers

Prečítajte si aj:

Tipy a triky pre Android 10

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>