História na OneDrive je dostupná cez Prieskumníka

0

A takisto aj na macOS.

Doteraz bola funkcia dostupná priamo z aplikácií Microsoft Office alebo webového rozhrania úložiska OneDrive pre ostatné typy súborov.

Aktuálne k nej môžete pristupovať priamo z Prieskumníka. Ide len o súbory, ktoré synchronizujete s týmto úložiskom. Teda nemusia byť priamo v adresári OneDrive vo vašom profile.

Môže ísť aj o súbory v adresároch Dokumenty. Ponuka História verzií sa nachádza v kontextovom menu. Stačí kliknúť pravým tlačidlom na daný súbor a vybrať ju z menu. Zobrazí sa okno, kde budú zmeny usporiadané chronologicky pod sebou.

Odtiaľto môžete súbor obnoviť. Ten sa na úložisku prepíše ako hlavný. Avšak posledná verzia pred touto zmenou sa nestratí. Takisto sa stane históriou v rámci úprav a nájdete ju teda na časovej osi ako novú vygenerovanú položku.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

OneDrive bude rýchlejší. Vďaka odlišnému spôsobu synchronizácie

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár