Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové výkonné prístroje, navrhnuté s ohľadom na udržateľnosť, umožňujú používateľom bezproblémovo a bezpečne pracovať, byť neustále v spojení s ostatnými a spolupracovať

Hlavné body správy:

 • Rozšírenie portfólia HP Dragonfly. Ponúka vždy dokonalé riešenie, ktoré vyhovie potrebám hybridného pracovného a životného štýlu. Či už trávite väčšinu času na cestách a nemáte stálu kanceláriu alebo ste zamestnaný a pracujete čiastočne z domu
 • Profesionálne bezdrôtové slúchadlá Poly Voyager Free 60 sú ako stvorené pre hybridný životný štýl – konferenčné hovory aj počúvanie obľúbených hitov
 • Ochrana životného prostredia vďaka využitiu neobvyklých materiálov [i], napríklad kávovej usadeniny či surovín vznikajúcich v bio-obehovom hospodárstve, ako je použitý kuchynský olej. K ochrane planéty prispieva aj využitie múdrejších obalov v celom portfóliu HP a zavádzanie služieb kompenzujúcich uhlíkové emisie HP Carbon Neutral Computing [ii] pre komerčných zákazníkov
 • Cloudové hranie na ľubovoľnom zariadení s herným centrom OMEN Gaming Hub, prvým počítačom so systémom Windows a s integrovanou kartou NVIDIA GeForce NOW[iii]

Spoločnosť HP Inc. predstavuje na veľtrhu CES 2023 nové produkty a riešenia navrhnuté tak, aby používateľom umožňovali získavať nové hybridné skúsenosti a prosperovať v dnešnom digitálnom svete.

Hybridný spôsob práce nám poskytuje väčšiu flexibilitu a slobodu v osobnom živote, ale prináša so sebou aj množstvo výziev, napríklad ako zostať produktívny a v spojení s ostatnými,“ vysvetľuje Alex Cho, prezident divízie Personal Systems spoločnosti HP Inc. „Spoločnosť HP zbavuje užívateľov pracujúcich hybridným spôsobom týchto starostí. Prináša im výkonné a inovatívne technológie, najlepšie ekosystémy vo svojej triede: nové portfólio HP Dragonfly pre hybridnú prácu, bezdrôtové slúchadlá Poly Voyager Free 60, poskytujúce výnimočnú zvukovú kvalitu, a monitory HP radu E, ktoré pomáhajú posunúť produktivitu na vyššiu úroveň. Spoločnosť HP zároveň dbá aj na to, aby ďalej rozvíjala svoje celosvetovo najudržateľnejšie portfólio počítačov.“[iv]

HP Dragonfly Pro je ako stvorený pre potreby pracovníkov na voľnej nohe

Komunita freelancerov naďalej exponenciálne rastie a do roku 2027 budú v USA pracovníci na voľnej nohe tvoriť viac ako 50 % pracovnej sily [v]. Spoločnosť HP preto ponúka výkon svojho oceňovaného radu Dragonfly aj pracovníkom na voľnej nohe, ktorí chcú špičkové spoľahlivé zariadenie. Táto skupina užívateľov požaduje technológie, ktoré im poskytnú dostatočný výkon pre multitasking a pre náročné pracovné úlohy a zároveň ponúknu integrovanú podporu a služby  zaisťujúce potrebný pokoj.

Nové portfólio HP Dragonfly Pro zbavuje užívateľov zbytočných problémov s technikou a poskytuje im pre nich najdôležitejšie vlastnosti, vrátane vynikajúceho a dostatočne silného ozvučenia, kvalitné kamery a dotykové obrazovky, batérie s celodennou výdržou [vi] a nepretržitú dostupnosť podpory a služieb concierge, ktoré im umožnia zostať vždy produktívnymi.

Chromebook Dragonfly Pro sa ideálne hodí pre používateľov, ktorí potrebujú neustále pripojenie k internetu. Tí ocenia ľahko použiteľné zariadenie s prvotriednymi funkciami aj dizajnom, pričom konzumujú obsah najrôznejšieho druhu kdekoľvek na svojich cestách. Toto 14-palcové zariadenie ako prvý konvertibilný chromebook [vii] s prednou kamerou s rozlíšením 8 Mpx na svete zaručí, že budete na obrazovke vyzerať vždy dokonale. Jeho dotykový displej, najjasnejší, aký v zariadení typu chromebook [viii] nájdete, sa postará o to, aby sa vami sledovaný obsah dokonale zobrazil v tmavej miestnosti rovnako ako za slnečného dňa. Spĺňa tiež požiadavky platformy Intel® Evo™, zaručujúcich dostatočne vysoký výpočtový výkon [ix], rýchlosť pripojenia a nabíjania a tiež bezproblémové párovanie s mobilným telefónom.

Nový HP Dragonfly Pro bol navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou AMD s využitím jej adaptívneho riešenia Platform Management Framework, ktoré optimalizuje výpočtový výkon podľa reálnych scenárov použitia pri práci. Ide o prvé zariadenie z dielne HP, u ktorého je k dispozícii nepretržitá živá podpora HP, dostupná na jedno stlačenie prostredníctvom jednej zo štyroch špeciálnych klávesov. Špeciálny kláves pre zobrazenie Ovládacieho centra umožňuje rýchlo pristupovať k najbežnejším nastaveniam zariadenia, špeciálny kláves Kamera umožňuje užívateľovi ľahko upraviť polohy kamery. Štvrtú klávesu si užívateľ môže nastaviť tak, aby mu pomohla optimalizovať pracovné postupy alebo umožnila rýchly prechod k požadovanej funkcii.

Vzhľadom na fakt, že aj pre pracovníkov na voľnej nohe je dôležitá udržateľnosť, obe zariadenia reprezentuje zlatý certifikát podľa amerického systému ekologického hodnotenia EPEAT® [x], ktorý potvrdzuje, že na ich výrobu boli použité recyklované kovy a plasty a tiež obalové materiály boli získané z udržateľných zdrojov a z recyklovaných obalov [xi].

Chromebook HP Dragonfly Pro je krásne zariadenie s 8M kamerou a mimoriadne jasným dotykovým displejom [xii]s hĺbkou 1 200 nit, ktorý je ideálny pre videohovory či na sledovanie strašidelného filmu v tme.Počítač HP Dragonfly Pro je navrhnutý tak, aby optimalizoval a vyvažoval výkon. Obsahuje softvér HP Presence na vylepšenie zvuku a obrazu v rámci nástrojov pre spoluprácu.

Pracujte nerušene v prostredí rovnako produktívnom ako vaša domáca kancelária

Hybridný spôsob práce s nami už zostane. 77 % zamestnancov dáva prednosť hybridnému modelu [xiii], produktivita v hybridnom prostredí však môže byť problematická. Zamestnanci si doma v súčasnosti zariaďujú oveľa efektívnejšie a produktívnejšie pracovné prostredie. Ľudia chcú pri práci na počítači maximálne pohodlie, nech už pracujú odkiaľkoľvek. Zisťujú ale, že väčšina kancelárskych priestorov nie je kvôli zastaraným technológiám v tomto ohľade práve prívetivá, čo vedie k frustrácii a k poklesu produktivity. Aktuálne novinky predstavené spoločnosťou HP umožňujú zvýšiť úroveň rôznych pracovísk.

Počítač HP Dragonfly G4, navrhnutý pre vysoko mobilných pracovníkov, ktorí chcú to najlepšie, je dokonalým počítačom na hybridnú prácu, vybaveným najnovšími nástrojmi pre spoluprácu.HP EliteBook 1040 G10 [xiv] a HP Elite x360 1040 G10 [xv] sú navrhnuté pre manažérov, ktorí vyžadujú vysoký výkon, konektivitu a zabezpečenie. Predstavujú najpokročilejšie firemné notebooky a pracovné počítače na spoluprácu.

Počítače HP Dragonfly G4, HP EliteBook 1040 G10 a HP Elite x360 1040 G10, vylepšené o technológiu HP Presence [xvi], umožňujú dokonalejšiu spoluprácu vďaka novým intuitívnym nástrojom na organizovanie videokonferencií, čím posúvajú hybridnú prácu na novú úroveň. Medzi tieto inovácie patria:

 • Funkcia Multi-Camera Experience [xvii]podporuje dva videostreamy a prepínanie kamier, užívatelia teda môžu ľahko súčasne zobraziť svoju tvár a preberaný predmet alebo prezentačnú tabuľu v usporiadaní obraz v obraze alebo vedľa seba. Tieto nové PC pre komerčnú sféru sú prvými firemnými notebookmi na svete, podporujúcimi súčasné používanie dvoch kamier [xviii].
 • Funkcia Auto Camera Select [xix]prostredníctvom inteligentného sledovania tváre rozpozná, do ktorej kamery sa užívateľ práve pozerá, udržuje tak pozornosť publika bez toho, aby hrozilo prerušenie očného kontaktu.
 • Funkcia HP Keystone Correction [xx]uľahčuje zdieľanie tabule alebo fyzického dokumentu automatickým orezaním a sploštením snímok z fotoaparátu jediným kliknutím.
 • Funkcia HP Be Right Back 20 umožňuje používateľom prepnúť video na statický obraz, ak si potrebujú na chvíľu odskočiť bez toho, aby to pri prebiehajúcom jednaní pôsobilo rušivo.

V priebehu dňa umožňujú nové funkcie používateľom inteligentne optimalizovať výpočtový výkon prístroja, a tým aj spotrebu energie.

 • Funkcia Intelligent Hibernate sleduje používanie počítača v priebehu dňa. Na konci pracovného dňa automaticky prevedie zariadenie do režimu hibernácie, aby sa minimalizovalo vybíjanie batérie. Po dlhšej dobe dokáže táto funkcia predvídať, kedy bude používateľ zariadenie používať aj nasledujúci deň a prepne ho do moderného pohotovostného režimu, v ktorom je počítač k dispozícii okamžite po zapnutí.
 • Smart Sense optimalizuje tepelný výkon počítača pomocou umelej inteligencie, ktorá sa učí a prispôsobuje skutočnému používaniu počítača. Výsledkom je tichší a chladnejší notebook, s ktorým sa pohodlnejšie pracuje, pričom však zároveň poskytuje výkon potrebný na prácu.

Pri najnovších počítačoch radu HP Dragonfly a Elite 1000 je na výrobu vonkajšieho krytu prístroja [xxi] použitý horčík, z 90% recyklovaný. Kryty reproduktora sú z 5 % vyrobené z plastov, ktoré by inak skončili v oceánoch. K zníženiu emisií CO2 1  prispieva aj využitie materiálov z bio-obehového hospodárstva, ako je použitý kuchynský olej. Všetky vonkajšie obaly zariadenia pochádzajú 100 % z udržateľných zdrojov 11 a prístroje získali v 23 krajinách 10 zlatý certifikát EPEAT®10 a majú certifikáciu ENERGY STAR® a TCO.

Vylepšenie hybridného pracovného prostredia doma alebo v kancelárii spočíva v tom, že používatelia majú k dispozícii tie správne nástroje a technológie potrebné na to, aby mohli pracovať spôsobom, ktorý im najlepšie vyhovuje. To vedie k vyššej produktivite a pohode počas celého pracovného dňa. Spoločnosť HP rozširuje ekosystém osobných počítačov aj o nové monitory, príslušenstvo a služby.

Monitory HP radu E G5 s uhlopriečkou od 21,5 do 44,5 palca sa vďaka elegantnému dizajnu dokonale hodia do domácnosti aj kancelárie. Tento rad ponúka celú škálu možností, ktoré pomáhajú hybridným pracovníkom sústrediť sa a byť neustále online, vďaka zakriveným a ultraširokým obrazovkám s rozlíšením 4K (pri vybraných modeloch), 99 % pokrytí farebného priestoru sRGB a zodpovedajúcemu príslušenstvu. S funkciou HP Eye Ease , ktorá potláča modrú zložku svetla, a so senzorom okolitého osvetlenia, automaticky upravujúcim jas obrazovky, môžu používatelia pracovať v úplnom pohodlí. [xxii] HP E45c G5 je prvý 45-palcový super ultraširokouhlý duálny monitor na svete s rozlíšením QHD so zakrivenou obrazovkou, ktorý poskytne ešte podmanivejší zážitok. [xxiii]Pomocou novej funkcie Virtual Dual Display [xxiv] nahradíte dva 24-palcové monitory s rozlíšením QHD jedným masívnym monitorom s uhlopriečkou 44,5 palca. Všetky monitory tohto radu sú z 90 % vyrobené z recyklovaných a obnoviteľných materiálov, napríklad z kávovej usadeniny a z recyklovaného hliníka. [xxv]

Monitory HP M24h a M27h FHD sú určené pre tých, ktorí pracujú z domu, pre študentov a používateľov, ktorí sa chcú baviť. Poskytujú im v domácom prostredí lepšiu ergonómiu, ktorá umožňuje nájsť ideálnu polohu a pozorovací uhol pre maximálne pohodlie. Je to tiež prvý rad monitorov s komfortným sprievodcom nastavení prostredníctvom integrovaného zobrazovacieho softvéru. [xxvi]

Monitory HP radu E G5 posúvajú produktivitu na vyššiu úroveň vďaka rozmerným obrazovkám s vysokým rozlíšením a vysokému komfortu, pričom sú navrhnuté s ohľadom na udržateľnosť. Zakrivený monitor HP E45c G5 je 45-palcový super ultraširokouhlý duálny monitor s rozlíšením QHD, ktorý poskytuje rozsiahlu flexibilitu a pohlcujúci zážitok.Monitory HP radu M FHD sú prvým radom monitorov na svete s komfortným sprievodcom nastavením prostredníctvom integrovaného zobrazovacieho softvéru. 26

Výkon zvukovej technológie Poly ukazuje rad profesionálnych bezdrôtových slúchadiel Poly Voyager Free 60, určených pre hybridný životný štýl. Či už sa zúčastňujete konferenčného hovoru alebo počúvate svoje obľúbené hity, slúchadlá Poly Voyager Free 60 poskytujú až päť hodín hovoru s adaptívnym aktívnym potlačením hluku (ANC) a technológiou WindSmart, eliminujúcou rušivé zvuky z okolia. Štandardná verzia obsahuje nabíjacie puzdro, ktoré umožňuje ďalších 10 hodín hovoru, model Poly Voyager Free 60+ sa dokonca dodáva so šikovným nabíjacím puzdrom. To je vybavené dotykovým displejom OLED s ľahkým prístupom k funkciám ovládania hlasitosti a stlmenia zvuku, rýchlym prehľadom o výdrži batérie či o stave hovoru a 3,5 mm analógovým vstupom, ideálnym pre zábavné systémy na palubách lietadiel. Bezdrôtové slúchadlá sa ponúkajú v uhlovo čiernej alebo v pieskovo bielej farbe a majú elegantný, moderný dizajn. Pomocou mobilnej aplikácie Poly Lens si používatelia môžu nastavenie zariadenia Poly prispôsobiť a tímy IT môžu prostredníctvom aplikácie spravovať a získavať z nej informácie.

Rad Voyager Free 60 sa pripája k oceňovanému radu bluetooth headsetov spoločnosti Poly. Poly Voyager Free 60+ so šikovným nabíjacím puzdrom sú špičkové bezdrôtové slúchadlá pre hybridných pracovníkov.

Webová kamera HP 620/625 FHD pomáha používateľom, aby pri on-line hovoroch dobre vyzerali a boli čo najlepšie počuť. Táto webová kamera s rozlíšením FHD 1080p a certifikáciou Zoom má dva mikrofóny s redukciou šumu, nastaviteľné zorné pole a funkcie pre videozáznamy vrátane automatického ostrenia, sledovania a zaostrovania tváre s využitím umelej inteligencie a vylepšenia osvetlenia na pozadí. Vďaka kompatibilite s funkciou rozpoznávania tváre Windows Hello ušetrí webová kamera drahocenné sekundy a zaistí ľahké, rýchle a bezpečné prihlásenie. Webová kamera zachytí každý uhol vďaka možnosti otáčania o 360 stupňov a naklápaniu o 90 stupňov, ktoré zaisťuje väčšiu flexibilitu. Udržateľnosť jej výroby spočíva v skutočnosti, že 71 % materiálu pochádza z použitých spotrebiteľských plastov a obal sa kompletne vyrába z recyklovaného materiálu.

Nabíjacia myš HP 710 s kompaktným dizajnom, tichým klikaním a s až 90-dňovou výdržou batérie [xxvii] umožňuje používateľom pracovať, kdekoľvek práve potrebujú. Vďaka šiestim programovateľným tlačidlám [xxviii]môžu používatelia maximalizovať efektivitu svojich pracovných postupov a bezproblémovo pracovať na troch spárovaných zariadeniach, ktoré môžu používať rôzne operačné systémy. Zariadenie je z 60 % vyrobené z použitých plastov [xxix]. Myš je navrhnutá v rámci programu pre príslušenstvo notebookov Intel® Evo™, s ktorými poskytuje maximálnu spoľahlivosť. [xxx]

Webová kamera HP 620/625 FHD umožňuje jednoduché prihlásenie pomocou funkcie rozpoznania tváre Windows Hello.S nabíjacou tichou myšou HP 710 získate možnosť pracovať podľa svojich predstáv vďaka programovateľným tlačidlám, až 90-dňovej výdrži batérie a kompaktnému symetrickému dizajnu.

Služby HP Carbon Neutral Computing Services pomáhajú organizáciám smerovať k nízkouhlíkovej budúcnosti s pomocou dvoch možností [xxxi] kompenzácie uhlíkovej stopy príslušných firemných počítačov HP. Zákazníci si môžu zvoliť, či chcú kompenzovať uhlíkové emisie vznikajúce počas výroby a dodávky systému, alebo počas celého životného cyklu zariadenia, aby ich počítače zostali uhlíkovo neutrálne po celú dobu používania. [xxxii] Spoločnosť HP tiež poskytuje zákazníkom Správu o prínosoch pre udržateľnosť, ktorá prehľadne zachytáva udržateľný dopad uhlíkovo neutrálneho portfólia počítačov HP.

Inovácia v oblasti udržateľnosti s unikátnymi materiálmi pre nové spotrebiteľské počítače HP

Od roku 2019 využila spoločnosť HP už viac ako pol miliardy kilogramov recyklovaných materiálov [xxxiii]. Ďalej rozširuje portfólio najudržateľnejších počítačov na svete 4 a predstavuje nové produkty a obaly, ktoré stoja v popredí snáh o udržateľnejšiu budúcnosť.

Produkty navrhnuté pre udržateľný rozvoj by mali byť dostupné všetkým, spoločnosť HP preto do svojich nových zariadení zavádza vysoko inovatívne a jedinečné prvky. 14 a 15,6-palcové notebooky HP sú k dispozícii s procesormi Intel alebo AMD a ich nádherné kompaktné telo je vyrobené z plastov, ktoré by inak skončili v oceánoch, z použitých plastov a tiež z recyklovaných kovov. 11 14-palcový prenosný počítač HP – Eco Edition posúva udržateľnosť na ďalšiu úroveň, pretože použité plasty tvoria až 25 % produktu. [xxxiv] Do spodného krytu zariadenia bol využitý materiál vznikajúci v bio-obehovom hospodárstve, napríklad použitý kuchynský olej. Toto zariadenie bude mať navyše obal 100 % vyrobený z udržateľných zdrojov a samozrejme recyklovateľný. [xxxv] Všetky nové notebooky pre koncových zákazníkov majú certifikáciu ENERGY STAR® a EPEAT® Silver Registered , verzia Eco Edition potom certifikáciu EPEAT Gold® Registered. 10

Počítače HP All-in- One s uhlopriečkou 24 a 27 palcov obsahujú v inovatívnom ráme aj jedinečné materiály, čo z nich robí doposiaľ najudržateľnejšie počítače radu HP All-in- One . [xxxvi] Ide o prvé počítače na svete vyrobené s využitím recyklovanej kávovej usadeniny, ktorá sa používa na vytvorenie škvrniek na povrchu počítača. [xxxvii] Viac ako 40 % skrine tohto multifunkčného zariadenia obsahuje použité plasty, 75 % ramena stojana sa vyrába z recyklovaného hliníka a základňa stojana je zo 100 % tvorená regenerovaným polyesterom. [xxxviii] Toto multifunkčné zariadenie získalo certifikáciu ENERGY STAR® a EPEAT® Gold Registered . [xxxix] Úsilie o udržateľnosť sa neobmedzuje len na samotné zariadenie: jeho obal bol zmenšený o 62 %, čo umožňuje umiestniť na paletu až o 66 % viac jednotlivých balení, čo zníži emisie CO2 . Krabica je navyše 100 % recyklovateľná a vyrobená z udržateľne získavaných materiálov.[xl]

U produktov HP vám tiež po ich vyradení účastníci programu HP Planet Partners pomôžu s ich opätovným použitím alebo s recykláciou.

                14-palcový prenosný počítač HP – Eco Edition [xli] je vyrobený až z 25 % z recyklovaných materiálov, vrátane biocirkulárnych , napr. z kuchynského oleja, a tiež z recyklovaných plastov.               27-palcový HP All-in- One počítač je najekologickejším zariadením typu all – in – one od spoločnosti HP, ktoré obsahuje recyklovanú kávovú usadeninu ako dizajnový prvok v povrchovej úprave zariadenia.

OMEN Gaming prechádza do cloudu

Na pozadí rastu celosvetového herného priemyslu prichádza spoločnosť HP s cloudovým hraním prostredníctvom herného centra OMEN Gaming Hub a je prvým výrobcom počítačov so systémom Windows s integrovaným riešením NVIDIA GeForce NOW.3. Táto absolútna novinka poskytuje hráčom po celom svete prístup k hraniu, od viac ako 1450 titulov AAA až po nezávislé hry v rámci najlepšej cloudovej hernej služby vo svojej triede bez ohľadu na to, na akom počítači hrajú. Popri možnostiach prístupu k miestnym hrám pomocou aplikácií My Games a OMEN Optimizer majú hráči ľahší prístup k svojim obľúbeným titulom vo vyššej kvalite a s vyššou snímkovou frekvenciou než kedykoľvek predtým.

Notebook OMEN 17 sa stáva najvýkonnejším herným notebookom HP vďaka procesoru Intel® Core ™ i9-13900HX až 13. generácie a najnovšej grafickej karte NVIDIA® GeForce®, ktorá na dosiahnutie herného výkonu, porovnateľného so stolným počítačom, využíva technológiu chladenia OMEN Tempest Cooling . Notebook OMEN je prvým notebookom HP s optickými mechanickými klávesmi, ktoré sú 25-krát rýchlejšie ako tradičné klávesy. Hráči teda majú k dispozícii nástroje potrebné na rýchle hranie svojich obľúbených titulov doma aj na cestách.

Stolové počítače OMEN 40L a 45L ponúkajú novú úroveň výkonu vďaka procesoru Intel® Core ™ i9-13900K až 13. generácie a grafickej karte NVIDIA® GeForce RTX™ 4090, ktorá poskytuje nádherný obraz v rozlíšení 4K a neuveriteľne vysokú snímkovú frekvenciu v rozlíšeniach používaných pri súťažnom hraní. Tí, ktorí sa rozhodnú pre model 45L, budú mať vďaka revolučnému patentovanému riešeniu chladenie procesora OMEN Cryo Chamber ™, ktorý zahŕňa kompletný kvapalinový chladič v samostatnom priestore v hornej časti skrine a viac priestoru na pretaktovanie procesora. Stolný počítač OMEN 25L je tiež vybavený najnovšími procesormi Intel®️ Core ™ 13. generácie, aby hry bežali rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

OMEN Gaming Hub s integráciou NVIDIA GeForce NOW umožňuje hráčom prístup k vysoko kvalitnému streamovaniu hier a k hraniu najnovších herných hitov.

Ceny a dostupnosť

 • HP Dragonfly G4 bude na Slovensku v predaji od 1. mája 2023 za ceny od 1 829 EUR
 • HP EliteBook 1040 G10 bude na Slovensku v predaji od 1. mája 2023 za ceny od 1 829 EUR
 • HP Elite x360 1040 G10 bude na Slovensku v predaji od 1. mája 2023 za ceny od 1 829 EUR
 • Monitory HP radu E G5 budú na Slovensku v predaji od februára 2023
 • Monitory HP radu M budú na Slovensku v predaji od februára 2023
 • Webová kameraHP 625 FHD bude na Slovensku v predaji od marca 2023 za ceny od 139,99 EUR
 • Nabíjacia myšHP 710 bude na Slovensku v predaji od marca 2023 za ceny od 89,99 EUR

[1] Vyrobené z odpadových bioproduktov metódou hmotnostnej bilancie.

[2] Služby HP sa predávajú samostatne. Služby HP sa riadia príslušnými podmienkami služieb HP, ktoré boli zákazníkovi poskytnuté alebo uvedené pri nákupe. Zákazník môže mať ďalšie zákonné práva podľa platných miestnych zákonov a tieto práva nie sú nijako dotknuté servisnými podmienkami spoločnosti HP ani obmedzenou zárukou spoločnosti HP poskytnutou s vašim produktom HP. K dispozícii sú dve možnosti kompenzácie: Možnosť HP Carbon Neutral to the Door zahŕňa kompenzáciu uhlíkových emisií pri ťažbe materiálu, výrobe komponentov a produktov a logistike produktov. Možnosť HP Carbon Neutral Complete pokrýva všetko, čo je uvedené v možnosti Carbon Neutral to the Door, a navyše aj využitie zariadení na základe štvorročného životného cyklu komerčných notebookov a mobilných pracovných staníc HP a päťročného životného cyklu komerčných stolných počítačov, displejov a pracovných staníc HP a ukončenie prevádzky.

[3] Na základe údajov od vsoch výrobcov počítačov so systémom Windows, ktorí sú v novembri 2022 na trhu. Užívatelia OMEN Gaming Hub majú prístup k miestnym hrám, k 120 hrám zadarmo ak viac ako 1300 plateným hrám.

[4] Platí pre počítače, pracovné stanice, displeje a predajné systémy HP vyrobené po januári 2019. Na základe väčšiny zlatých a strieborných registrácií EPEAT®️ splnením vsch požadovaných kritérií a dosiahnutím 50-74 % voliteľných bodov pre EPEAT®️ Silver a 75-100 % voliteľných bodov pre EPEAT®️ Gold podľa IEEE 1680.1-2018 EPEAT®️. Stav sa aksí podľa krajiny. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.epeat.net. Nie všetky výrobky sú dostupné vo všetkých krajinách.

[5] Štatista Research Department, 30. septembra 2022

[6] Pre HP Dragonfly Pro: odhadovaná výdrž batérie systému Windows 10 na základe benchmarku Windows 10/MM18. Výdrž batérie sa bude aksit v závislosti na rôznych faktoroch, vrátane modelu produktu, konfigurácie, načítaných aplikácií, funkcií, používania, bezdrôtových funkcií a nastavení správy napájania. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene znižuje. Dalsie podrobnosti nájdete na adrese www.bapco.com. Pre Chromebook HP Dragonfly Pro: Testovanie vykonala spoločnosť HP pomocou testu výkonovej záťaže Google Chrome OS. Výdrž batérie sa bude aksit a maximálna kapacita batérie bude prirodzene klesať s časom a používaním. Podrobnosti o teste nájdete na adrese http://www.chromium.org/chromium-os/testing/power-testing.

[7] Na základe internej analýzy vsech počítačov chromebook v prevedení clamshell, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu, vykonané spoločnosťou HP k novembru 2022. Užívateľská strana odkazuje na prednú kameru počítača.

[8] Na základe internej analýzy vsech počítačov chromebook s dotykovým displejom, ktoré boli v novembri 2022 na trhu. Najväčší jas vychádza zo špecifikácie jasu displeja PC v nitoch.

[9] Notebooky HP, ktoré spĺňajú certifikačný proces Intel EVO. Dalsie podrobnosti nájdete na webe Intel.com.

[10] Na základe americkej registrácie EPEAT® podľa IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Status EPEAT® sa líši podľa krajiny. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.epeat.net.

[11] Vonkajší obal a výplne sú 100% vyrobené z certifikovaných a recyklovaných vlákien z udržateľných zdrojov.

[12] Skutočný jas bude pri dotykovej obrazovke nižší.

[13] Vlastný výskum HP, 9/2020, n = 568 koncových užívateľov; USA, Veľká Británia, Francúzsko, Austrália, Čína.

[14] Na základe internej analýzy firemných notebookov HP s predinštalovaným šifrovaním, overovaním, ochranou proti malwaru a ochranou na úrovni systému BIOS, ktoré prešli testovaním MIL-STD. Najvybavenejšia 5 MPx kamera s uhlom záberu 88 stupňov, 940nm IR, 16:10, samostatnými zosilňovačmi, high-res kamerou; december 2022.

[15] Na základe internej analýzy konvertibilných nerozpojiteľných notebookov HP s predinštalovanýmsšifrovaním, overovaním, ochranou proti malwaru a ochranou na úrovni systému BIOS, ktoré prešli testovaním MIL-STD. Najvybavenejsv 5MP fotoaparáte s 88° FOV, 940nm IR, 16:10, samostatnými zosilňovačmi, hi-res kamerou; december 2022.

[16] Vybrané produkty HP sú rozšírené o funkciu HP Presence. Funkcia sa líši podľa platformy.

[17] Duálne videostreamy a prepínanie kamier pomocou funkcie Multi-Camera vyžaduje druhú kameru, ktorá sa predáva samostatne alebo ako voliteľná funkcia a vyžaduje aplikáciu myHP.

[18] Na základe internej analýzy konvertibilných nerozpojiteľných notebookov HP s predinštalovaným šifrovaním, overením, ochranou proti malwaru a ochranou na úrovni systému BIOS, ktoré prešli testovaním MIL-STD, s podporou viacerých kamier pre dva video streamy a prepínanie kamier, ktoré umožňuje užívateľovi zamerať sa na tvár; od decembra 2022. Vyžaduje druhú kameru, ktorá sa predáva samostatne alebo ako voliteľná funkcia, a vyžaduje aplikáciu myHP.

[19] Duálne videostreamy a prepínanie kamier pomocou funkcie Multi-Camera vyžaduje druhú kameru, ktorá sa predáva samostatne alebo ako voliteľná funkcia a vyžaduje aplikáciu myHP.

[20] Vyžaduje aplikáciu myHP a OS Windows.

[21] Recyklovaný horčík (hmotnostne): zahŕňa horný kryt, rámček obrazovky, kryt opierky dlaní a spodný kryt.

[22] Snímač okolitého svetla iba pri 3 modeloch (E27k, E32k, E45c). Nastavenie snímača okolitého osvetlenia sa nachádza v ponuke OSD. Predvolené nastavenie je ON (Zapnuté).

[23] Monitory s pomerom strán 32:9 a rozlíšením 5120 x 1440, ktoré od 5. januára 2023 umožnia počítaču pripojenému jedným káblom USB-C® zobraziť dve samostatné obrazovky na rovnakom monitore.

[24] Prvý 45-palcový super ultra širokouhlý duálny monitor s rozlíšením QHD na svete, ktorý vytvára dva displeje pomocou jediného kábla; hostiteľský počítač vyžaduje pripojenie USB-C® (Alt Mode DisplayPort™), aby umožnil virtuálne duálne zobrazenie.

[25] 90 % recyklovaných/obnoviteľných materiálov vytvorených z 85 % ITE, 4,5 % plastov z oceánu a 0,5 % kávovej usadeniny. Spoločnosť HP definuje obnoviteľné zdroje podľa Global Reporting Initiative Sustainability Reporting.

[26] Príručka ergonomického nastavenia je k dispozícii prostredníctvom HP Display Center. Hostiteľský počítač vyžaduje systém Windows 10 alebo vyšší. Centrum HP Display Center je k dispozícii v Microsoft store.

[27] Na základe internej analýzy neherných myší HP, ktoré sa dobíjajú pomocou Micro USB alebo USB-C® so 6 alebo viacerými programovateľnými tlačidlami; január 2023.

[28] Vyžaduje softvér HP Accessory Center (HPAC). HPAC je k dispozícii na stiahnutie zadarmo v Microsoft Store alebo Apple Store.

[29] Percentuálny podiel recyklovaného plastu vychádza z definície uvedenej v norme IEEE 1680.1-2018 EPEAT.

[30] Nie všetky platformy je možné klasifikovať ako platformu Intel Evo.

[31] K dispozícii sú dve možnosti kompenzácie: HP Carbon Neutral to the Door zahŕňa kompenzáciu uhlíka pri ťažbe materiálu, výrobe komponentov a produktov a logistike produktov. Variant HP Carbon Neutral Complete zahŕňa vse, čo variant Carbon Neutral to the Door, plus využitie zariadenia na základe štvorročného životného cyklu pre komerčné notebooky a mobilné pracovné stanice HP a päťročného životného cyklu pre komerčné stolné počítače, displeje a pracovné stanice HP a ukončenie prevádzky.

[32] Hodnotenie životného cyklu (LCA) je validované treťou stranou, aby zodpovedalo normám ISO 14040 a ISO 14044, a spoločnosť HP ich používa na pochopenie celkovej uhlíkovej stopy produktov osobných systémov HP. Na základe týchto údajov spolu s informáciami jedinečnými pre každého zákazníka (napr. miesto odoslania výrobku, portfólio výrobkov) vypočítame celkové emisie uhlíka pre daného zákazníka. Spoločnosť HP potom nakupuje a recykluje uhlíkové kompenzácie, ktoré získava prostredníctvom spoločnosti Climate Impact Partners, ktorá certifikuje uhlíkovo neutrálne počítačové služby HP v súlade so svojím protokolom Carbon Neutral Protocol.

[33] Na základe výroby počítačov a displejov v rokoch 2019 až 2022 s využitím recyklovaného kovu, plastu a vlákien.

[34] Ekologická edícia sa týka 14-palcových počítačov HP vyrobených po novembri 2022. Na základe registrácií EPEAT Gold, ktoré spĺňajú všetky požadované kritériá a dosahujú väčšie množstvo recyklovaného obsahu použitého vo viacerých komponentoch ako akýkoľvek iný konkurenčný počítač vo svojej triede. Na základe EPEAT® Gold (prvý vo svojej triede, ktorý dosiahol 75-100% voliteľných bodov) podľa IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav sa aksí podľa krajiny. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.epeat.net. Približne 25 % recyklovaných plastov na úrovni systému, obsiahnutých v nasledujúcich súčastiach počítača: kryt reproduktorov, spodný kryt, rámček a kryty klávesnice. Klávesnica je 100% pokrytá farbou na vodnej báze a nožičky sú vyrobené z obnoviteľných surovín. Recyklovaný hliník vo veku displeja a zadnom kryte vyrobený z bioobsahu podľa metodiky hmotnostnej bilancie. Vonkajšia časť obalu je 100% vyrobená z certifikovaných a recyklovaných vlákien z udržateľných zdrojov. Výplne sú vyrobené zo 100% z recyklovaných drevených vlákien a organického materiálu.

[35] 100% vonkajší obal a obaly z vlnitej lepenky sú vyrobené z certifikovaných a recyklovaných vlákien z udržateľných zdrojov. Výplne z lisovanej buničiny sú vyrobené zo 100% recyklovaných drevených vlákien a organických materiálov. Plastové sú vyrobené z >90 % z recyklovaného plastu.

[36] Na základe údajov o vsech produktoch HP AiO vyrobených po novembri 2022. Najudržateľnejšie definované ako dosiahnutie najvyššej registrácie EPEAT Gold splnením vsch požadovaných kritérií podľa IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav sa aksí podľa krajiny. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.epeat.net. Najviac kombinovaných prvkov udržateľnosti vo výrobku AiO zahŕňa viac ako 40 % recyklovaných plastov a približne 10 % recyklovaného kovu. Typy udržateľných materiálov: hliník, triedený plast, plast z oceánu, recyklovaný polyester, kávová usadenina. Prepracovaný dizajn a balenie, ktoré znižujú emisie uhlíka.

[37] Interná analýza spoločnosti HP založená na dátach o vsch počítačoch na trhu k novembru 2022. Recyklovaná kávová usadenina sa používa na povrchovú úpravu počítača.

[38] Platí pre počítače HP 23,8/27 All-in-One PC: 40 % recyklovaného plastu v plastových dieloch použitých v prednom a zadnom kryte. Rameno a krk stojana: obsahuje 75% recyklovaného hliníka v ramene a krku stojana: platí pre stolný počítač HP 23,8“/27“ All-in-One Desktop PC.

Plstený kryt základne: All-in-One Desktop PC, plstený kryt základne obsahuje 100% recyklovaného polyesteru.

[39] Na základe americkej registrácie EPEAT®️ podľa IEEE 1680.1-2018 EPEAT®️. Stav EPEAT®️ sa líši podľa krajiny. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.epeat.net.

[40] Obal: 100% vonkajšej krabice a výplne z vlnitej lepenky vyrobené z certifikovaných a recyklovaných vlákien z udržateľných zdrojov. Výplne z lisovanej buničiny vyrobené zo 100% recyklovaných drevených vlákien a organických materiálov. Plastové výplne sú vyrobené z > 90 % z recyklovaného plastu. Zmenšenie veľkosti paliet: platí pre najnovšiu generáciu stolných počítačov HP 23,8“ All-in-One. V porovnaní s hustotou paliet predchádzajúcej generácie 23,8″ stolného počítača HP All in One. Zmenšenie veľkosti krabice: platí pre najnovšiu generáciu stolného počítača HP 23,8“ /27“ All-in-One Desktop PC v porovnaní s veľkosťou krabice predchádzajúca generácia stolného počítača HP 23,8″ All in One Desktop PC.

[41] Skutočné farby výrobkov sa môžu od vyobrazenia líšiť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Značky: