Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové počítače Pro Series a tlačiarne LaserJet ponúkajú firmám výkon  a zabezpečenie v elegantnom prevedení

Spoločnosť HP predstavuje nové stolové počítače, notebooky a All-in-One počítače série Pro spolu s novými tlačiarňami a multifunkčnými tlačiarňami. Sú vhodné pre podniky všetkých veľkostí, oslovia však predovšetkým malé a stredné firmy.

M477_Lifestyle(2).jpg_nowat

Nedávny prieskum spoločnosti HP, ktorého sa zúčastnilo 750 IT riaditeľov a vedúcich pracovníkov firiem, poukázal na hlavné technologické problémy, ktorým malé a stredné firmy čelia: hľadanie nových spôsobov zvýšenia produktivity, vyriešenie bezpečnostných hrozieb a optimalizácia výdavkov na IT. Nové tlačiarne a počítače série HP Pro 400 sú navrhnuté tak, aby reagovali práve na tieto potreby.

HP ProBook 400 Family_Displayed.jpg_nowat

„Podľa našich zákazníkov k najväčším výzvam, ktoré ovplyvňujú zabezpečenie a produktivitu ich firmy, patria obmedzené rozpočty na IT,” povedal Enrique Lores, výkonný riaditeľ spoločnosti HP pre oblasť Európy, Blízkeho východu a Afriky. „HP ponúka zákazníkom podporu a prístup k profesionálnym riešeniam, ako sú počítače série HP Pro a tlačiarne. Poskytnú firmám funkcie, ktoré potrebujú, za cenu, ktorú si môžu dovoliť.“

Nové elegantné modely ponúkajú výkon aj zabezpečenie

Ako každý podnik, aj malé a stredné firmy čelia rýchlo sa rozvíjajúcemu prostrediu, v ktorom technológie slúžia ako konkurenčná výhoda. Postupne sa stiera hranica medzi pracovným a súkromným životom, firmy sú nútené prilákať a udržať si pribúdajúcich zamestnancov z internetovej generácie a umožniť im mobilnejší štýl práce. Malé a stredné firmy potrebujú technológiu navrhnutú pre moderné podniky, ktorá ľahko prepojí zariadenia a zaistí spoluprácu medzi zamestnancami – to všetko bez káblov či špeciálneho vybavenia.

Séria stolových počítačov, notebookov a All-in-One počítačov HP Pro ponúka malým a stredným firmám cenovo dostupnú technológiu v novom dizajne inšpirovanom spotrebiteľskými produktmi, ktoré si mladá generácia vyžaduje. Tieto zariadenia prešli procesom HP Total Test, ktorý zahŕňa viac než 120 000 hodín testovania
, aby sa zaistilo, že modely obstoja v záťaži  pracovného aj domáceho používania.

HP ProOne 400 G2 AiO_Front Facing.jpg_nowat

Počítače série HP Pro obsahujú vstavané bezpečnostné funkcie svetovej úrovne s možnosťou správy, ktoré zaistia malým a stredným podnikom pocit pokoja pri ochrane kritických firemných dát a zariadení. HP BIOSphere poskytuje ochranu firmwaru zariadenia na úrovni BIOSu počas štartu systému a aktualizácií BIOSu. HP Client Security poskytuje viacfaktorové overenie a šifrovanie pevného disku pre zachovanie bezpečnosti citlivých dát. Všetky zariadenia sú k dispozícii spolu s Windows 10, ktorý okrem najnovších  technológií ponúka aj ďalšiu bezpečnostnú vrstvu.

HP ProOne 400 G2 AiO_Variation_RearRight_CardinalRed_v1.jpg_nowat

Nové zariadenia v sérii HP Pro zahŕňajú tieto počítače:

 • Séria notebookov HP ProBook 400 G3 ponúka mobilnejší štýl práce vďaka novému tenkému a odolnému dizajnu s uhlopriečkami veľkosti 13”, 14”, 15” a 17” a vstavaným bezpečnostným funkciám ako HP BIOSphere, TPM a voliteľná čítačka otlačkov prstov. Model HP ProBook 440 G3 je teraz až o 17 percent tenší a o 12 percent ľahší ako predchádzajúca generácia, čo je dôležité pre používateľov, ktorí sú často na cestách. Séria HP ProBook 400 obsahuje   generáciu procesorov Intel® Core™ či najnovší APU AMD série A 6. generácie. Ďalej ponúka vybrúsený povrch Gravity Black príjemný na dotyk, hliníkom vystuženú plochu s klávesnicou a klávesnicu HP Premium Keyboard odolnú proti poliatiu vodou. Notebooky ponúkajú široký výber konfigurovateľných funkcií pre ďalšie uľahčenie práce. Voliteľne je k dispozícii FHD displej, dotykový displej a batéria s dlhou životnosťou.
  HP ProBook 440 G3_Left Facing.jpg_nowat
 • All-in-One počítač HP ProOne 400 G2 AiO aj séria HP ProDesk 400 využíva 6. generáciu procesorov Intel® Core™ pre maximálny výkon. Nový All-in-One HP ProOne 400 G2 bol kompletne prepracovaný tak, aby malým a stredným podnikom poskytol priestorovú variabilitu vďaka minimalistickému a štýlovému dizajnu. Ten obsahuje ako prvý z profesionálnych počítačov All-in-One od HP aj farebné zadné kryty, vstavaný systém na usporiadanie káblov a množstvo nových možností nastavenia polohy vďaka nastaviteľnému a ohybnému podstavcu, ktorý sa dá sklopiť až do úplne vodorovnej polohy. Používatelia si tak môžu vybrať uhol, ktorý im najlepšie vyhovuje pri práci na vlastnom stole alebo pri práci v skupine či prezentácii. K dispozícii je aj podstavec, ktorý sa dá nastavovať v horizontálnom aj vertikálnom smere. 20-palcový (50 cm) počítač HP ProOne 400 využíva funkcie Windows 10, ako je Cortana a spolupráci pomáha nástroj HP Noise Reduction Software, integrovaná webkamera 1MP HD Webcam a voliteľný kapacitný desaťbodový dotykový panel bez ohraničenia.HP ProOne 400 G2 AiO_Left Facing.jpg_nowat
 • Séria HP ProDesk 400 prichádza v širokej škále veľkostí vrátane prevedenia ultra-small form factor, small form factor alebo microtower, všetko optimalizované pre cenovú dostupnosť i výkon. HP ProDesk 400 G2 Desktop Mini ponúka kompletný ekosystém pripojenia, fyzického zabezpečenia a umiestnenia zariadenia. Stolový počítač sa zmestí pod stôl alebo za monitor, kde je vždy málo miesta a obsahuje nový štandardný sériový port, VGA a DisplayPort a tiež pamäť DDR4 RAM pre zvýšenú produktivitu i funkčnosť. Platforma HP ProDesk 400 G3 Microtower ponúka najvyšší výkon, rozšíriteľnosť a kvalitu zo všetkých stolových riešení pre malé a stredné firmy od HP.

HP ProDesk 400 G2 Desktop Mini_Front_Standing.jpg_nowatNové tlačiarne ponúkajú najrýchlejšiu tlač

Nové tlačiarne a multifunkčné zariadenia série HP LaserJet 400 poskytujú firmám rýchlosť a efektivitu vďaka najrýchlejšiemu vytlačeniu prvej strany, najrýchlejšej obojstrannej tlači a najnižšej spotrebe energie vo svojej triede. Spoločnosť HP pokračuje vo svojej snahe pomôcť zákazníkom zabezpečiť si svoje tlačové prostredie od štartu systému až po jeho vypnutie. Napríklad zahrnutím vstavaných bezpečnostných funkcií do série HP Pro, ako je uloženie úloh tlače s technológiou PIN Printing. Nové tlačiarne sú ideálne pre malé pracovné skupiny s tromi až desiatimi používateľmi, ktorí tlačia maximálne 4 000 strán za mesiac. Ide o tieto modely:

 • Séria HP LaserJet Pro M402 je čiernobiela tlačiareň, ktorá sa skvelo využije v kompaktných pracovných priestoroch a je energeticky najšetrnejšou vo svojej triede.
 • Séria HP Color LaserJet Pro M452 prináša rýchlu a vo svojej triede najlepšiu farebnú tlač s až o 48 % rýchlejším vytlačením prvej strany než jej predchodca.
 • Séria HP LaserJet Pro MFP M426 ponúka čiernobielu tlač v multifunkčnej tlačiarni navrhnutej pre produktivitu s rýchlym obojstranným skenovaním a podporou práce s dokumentmi vrátane skenovania do emailu, zložky, na USB a cloudových funkcií. Prináša tiež najrýchlejšiu tlač vo svojej triede, až o 100 % rýchlejšiu obojstrannú tlač než jej predchodca.
 • Séria HP Color LaserJet Pro MFP M477 zabezpečí rýchle obojstranné skenovanie a podporu práce s dokumentmi vrátane skenovania do emailu, zložky, na USB a cloudových funkcií. Prináša tiež najrýchlejšiu tlač vo svojej triede, až o 140 % rýchlejšiu obojstrannú tlač a o 46 % rýchlejšie vytlačenie prvej strany než jej predchodca.
 • HP Color LaserJet Pro MFP M274n je verzia 3 v 1 tlačiarne M277n, ktorá bola úspešne uvedená v apríli 2015 a bola ocenená tohtoročnou cenou Red Dot Award. Vďaka trom funkciám – tlači, kopírovaniu a skenovaniu – je HP Color LaserJet Pro MFP M274n najmenšou farebnou laserovou multifunkčnou tlačiarňou vo svojej triede. Umožňuje efektívnejšiu prácu tímu vďaka množstvu funkcií pre vyššiu produktivitu.

M477fdw_left facing.jpg_nowat

Pre zákazníkov, ktorí chcú u svojich zamestnancov dosiahnuť mobilnú produktivitu, nové tlačiarne série 400 podporujú niekoľko riešení mobilnej tlače vrátane bezdrôtovej  Direct Wireless a Touch-to-Print z mobilného zariadenia s podporou NFC, rovnako ako tlače z cloudu vďaka technológii HP JetAdvantage Private Print.

HP vylepšuje originálne tonerové kazety HP technológiou JetIntelligence pre zákazníkov, ktorí potrebujú čiernobielu tlač, pridaním čierneho toneru. Čierny toner ponúka precízne umiestnenie pre čiernobielu tlač, čo vedie k vyššej  výťažnosti tlače na jednu kazetu.

Pre najmenšie firmy a domáce kancelárie, ktoré tlačia maximálne 50 stránok za mesiac, spoločnosť HP nedávno oznámila rozšírenie svojich zariadení s technológiou Instant Ink, vrátane novej tlačiarne HP OfficeJet 4650 All-in-One. Služba výmeny atramentu spoločnosti HP ponúka zákazníkom s obmedzenou potrebou tlače cenovo dostupný a ľahký spôsob, ako sa vyhnúť tomu, aby sa atrament minul.

Ceny a dostupnosť

 • Séria HP ProBook 400 by mala byť dostupná v regióne EMEA v októbri s cenami od 389 EUR.
 • Séria HP ProDesk 400 by mala byť dostupná v regióne EMEA v novembri s cenami od 399 EUR. Počítač HP ProDesk 400 Small Form Factor by mal byť dostupný začiatkom roku 2016 s cenou od 389 EUR.
 • Počítač All-in-One HP ProOne 400 AiO by mal byť dostupný v regióne EMEA v novembri s cenou od 459 EUR.
 • Séria HP LaserJet Pro M402 by mala byť dostupná v regióne EMEA v októbri s cenami od 249 EUR.
 • Séria HP Color LaserJet Pro M452 by mala byť dostupná v októbri s cenami od 329 EUR.
 • Séria HP LaserJet Pro MFP M426 by mala byť dostupná v októbri s cenami od 399 EUR.
 • Séria HP Color LaserJet Pro MFP M477 by mala byť dostupná v októbri s cenami od 459 EUR.
 • Multifunkčná tlačiareň HP Color LaserJet Pro MFP M274n by mala byť dostupná v októbri s cenami od 309 EUR.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.