Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová služba HP Instant Ink pre malé firmy a tlačiarne LaserJet Pro
so službou HP+ šetria majiteľom malých firiem čas a peniaze.

Hlavné body správy

 • 80 % malých podnikov pri svojej činnosti potrebuje tlačiť, ale až 55 % nemá čas na správu potrebných technológií[1]
 • Služba HP Instant Ink teraz ako súčasť jedného predplatného poskytuje malým firmám tonery pre viac tlačiarní na viacerých lokalitách
 • Nové pokročilé funkcie služby HP+ s nástrojom Smart Admin Dashboard[2] uľahčujú správu tlačiarní
 • ●            Nové rady tlačiarní HP LaserJet Pro 3000 a 4000 umožňujú rýchlu, multifunkčnú a výkonnú tlač
 • Pokročilú úroveň zabezpečenia zaisťuje sledovanie zabezpečenia, proaktívne upozornenia a predkonfigurované funkcie
 • HP Instant Ink umožňuje znížiť množstvo obalov a počet zásielok a tiež ponúka možnosť jednoduchej recyklácie kaziet[3] v programe HP Planet Partners
 • Iniciatíva Forest First with HP+ prispieva s každou vytlačenou stránkou k ochrane a obnove svetových lesov

Spoločnosť HP Inc. na konferencii HP Amplify™ Executive Forum, každoročnej partnerskej roadshow spoločnosti HP, predstavila služby HP Instant Ink pre malé firmy a novú tlačiareň LaserJet Pro so službou HP+, ktorých cieľom je ponúknuť majiteľom malých firiem jednoduchšiu správu tlačových technológií. Ako súčasť jedného predplatného služby Instant Ink si teraz malé podniky môžu nechať automaticky zasielať spotrebný materiál (atrament alebo toner) pre konkrétne zariadenia na rôznych lokalitách. V kombinácii s pokročilými funkciami novej tlačiarne LaserJet Pro so službou HP+ môže predplatné Instant Ink pomôcť malým firmám ušetriť čas a peniaze, uľahčiť recykláciu kaziet a prispieť k ochrane a obnove lesov po celom svete.

Nikto nepočúva potrebu malých firiem a nereaguje na ne tak ako spoločnosť HP. Podnikatelia potrebujú, aby pre nich bola tlač bezproblémová – od nastavenia tlačiarne cez objednávanie spotrebného materiálu až po dohľad nad zabezpečením,“ uviedol Xavier Garcia, globálny riaditeľ divízie Print Hardware Systems spoločnosti HP. „HP Instant Ink pre malé firmy a nové tlačiarne LaserJet Pro so službou HP+ vytvárajú intuitívny tlačový systém, ktorý vyžaduje len minimálnu správu, takže majitelia malých firiem môžu venovať svoj čas a energiu rozvoju podnikania.“

Vychádzame v ústrety potrebám malých podnikov

Aby sa majitelia malých podnikov dokázali orientovať v stále náročnejšom ekonomickom prostredí a dokázali zaistiť dlhodobý rozvoj svojho podnikania, potrebujú zaviesť nové procesy, spôsoby práce a technológie, ktoré zvýšia ich produktivitu. Podľa prieskumu medzi majiteľmi malých podnikov, vykonaného spoločnosťou Morning Consult, potrebuje viac ako 80 % malých podnikov pri svojom podnikaní tlačiť. Viac ako polovica respondentov však zároveň tvrdí, že na správu tlačových technológií nemajú čas.

Jeden z opýtaných majiteľov malých podnikov vyhlásil: „Správa tlačiarní nie je príliš efektívna z hľadiska využitia času ani energie.“ Druhý opýtaný vedúci pracovník konštatoval: „Všetko sa stále viac automatizuje. Možno by niečo také bolo možné aj v prípade tlačiarní. Bolo by skvelé, keby si tlačiarne samé dokázali objednávať atrament a toner.“

Respondenti v priebehu prieskumu uvádzali, že potrebujú multifunkčnú tlačiareň, ktorá sa ľahko nastavuje aj spravuje, dokáže automaticky upozorniť na nutnosť výmeny atramentových a tonerových kaziet a je ju možné bez problémov pripojiť k viacerým zariadeniam.

Služba HP Instant Ink pre malé podniky a nové tlačiarne radu LaserJet Pro so službou HP+ ponúkajú nasledujúce hlavné vlastnosti a výhody:

 • Zvýšená produktivita
  • S predplatným služby HP Instant Ink na zabezpečenie dodávok spotrebného materiálu vám nikdy nedôjde toner.[4]
  • Tlačiareň HP LaserJet Pro rozpozná, kedy jej dochádza toner a automaticky objedná dodávku novej kazety priamo na správne miesto, v správny čas a v rámci jedného predplatného.[5]
  • Tlačiarne radu HP LaserJet Pro 4000 sú skonštruované pre veľmi rýchlu tlač a dokážu vo vysokej kvalite tlačiť rýchlosťou 42 strán za minútu,[6] tlačiarne radu HP LaserJet Pro 3000 poskytujú vysoko kvalitné výtlačky rýchlosťou 35 strán za minútu.[7]
  • Aplikácia HP Smart App[8] a integrácia s cloudom umožňujú tlačiť odkiaľkoľvek, skenovať vo veľkých objemoch a zjednodušiť tok dokumentov, čím prispievajú k vyššej produktivite, spoľahlivosti a tiež k zabezpečeniu firemnej tlače.
  • Tlačiareň LaserJet Pro so službou HP+ má certifikáciu ENERGY STAR®[9] a využíva technológiu HP Auto On/Off.[10]
 • Správa bez námahy
  • Ušetrite čas vďaka nástroju HP+ Smart Admin Dashboard určenému pre malé podniky. 
  • Sprievodca cloudovým nastavením pre jednoduchú vzdialenú konfiguráciu tlačiarní a ich sprevádzkovanie.[11]
  • Vzdialené zabezpečenie s automatizovaným sledovaním viacerých tlačiarní HP a lokalít.
  • Bezproblémové pripojenie k tlačiarňam z akéhokoľvek zariadenia kdekoľvek v sieti.
  • Špecializovaná technická podpora s dvojročnou predĺženou zárukou.
 • Pokročilé zabezpečenie
  • Nepretržité monitorovanie zabezpečenia pomocou systému HP Wolf Pro Security, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou tlačiarne a je predkonfigurovaný už z výroby, vrátane okamžitých upozornení Smart Security na potenciálne bezpečnostné riziká.
 • Udržateľnosť
  • V Európe je možné tlačové kazety HP recyklovať prostredníctvom programu HP Planet Partners, (tam kde je k dispozícii), čo podporuje recyklačný proces HP v uzavretom cykle a znižuje množstvo použitého primárneho plastu.
  • V USA uľahčuje recykláciu atramentových a tonerových kaziet možnosť vrátenia použitých kaziet a obalov v rámci každej objednávky Instant Ink.[12]
  • Tlačiareň LaserJet Pro so službou HP+ od spoločnosti HP je súčasťou iniciatívy Forest First, čo znamená, že za každú stránku vytlačenú v priebehu životnosti tlačiarne prispeje spoločnosť HP na program obnovy, ochrany a zodpovedného hospodárenia v lesoch, realizovaný v spolupráci s partnermi z mimovládnych organizácií, ako je napr. World Wildlife Fund.
  • o   Okrem toho spoločnosť HP pomáha podnikom rozvíjať ich iniciatívy v oblasti udržateľnosti prostredníctvom certifikácie CarbonNeutral spoločnosti Natural Capital Partners.[13]

Dostupnosť

Služba HP Instant Ink pre malé podniky a tlačiarne LaserJet Pro radu 3000 a 4000 so službou HP+ budú k dispozícii na Slovenku od októbra.

HP LaserJet rad 3000

Tlačiareň HP LaserJet Pro 3002dn bude na Slovensku v predaji za cenu od 319 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro 3002dw bude na Slovensku v predaji za cenu od 339 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro 3002dwe bude na Slovensku v predaji za cenu od 269 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro 3102dn bude na Slovensku v predaji za cenu od 509 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro 3102fdw bude na Slovensku v predaji za cenu od 559 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro 3102fdwe bude na Slovensku v predaji za cenu od 429 EUR

HP LaserJet rad 4000

Tlačiareň HP LaserJet Pro 4002dn bude na Slovensku v predaji za cenu od 417 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro 4002dw bude na Slovensku v predaji za cenu od 475 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro 4002dwe bude na Slovensku v predaji za cenu od 366 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro MFP 4102fdn bude na Slovensku v predaji za cenu od 700 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro MFP 4102fdw bude na Slovensku v predaji za cenu od 761 EUR

Tlačiareň HP LaserJet Pro MFP 4102dwe bude na Slovensku v predaji za cenu od 512 EUR

O spoločnosti HP

HP Inc. je technologická spoločnosť, ktorá verí, že aj jeden mimoriadny nápad má silu zmeniť svet. Jej portfólio produktov a služieb v oblastiach osobných počítačov, tlačiarní a riešení pre 3D tlač pomáha tieto myšlienky realizovať. Viac informácií o HP Inc. nájdete na http://www.hp.com.


[1] Spoločnosť HP poverila globálnu výskumnú firmu Morning Consult, aby vykonala nezávislý výskum na túto tému. Bol vykonaný v dňoch 15. – 16. marca 2022 na vzorke 500 majiteľov mikropodnikov (s 50 a menej zamestnancami) v USA a vo Veľkej Británii. Druhý výskum bol vykonaný medzi 26. májom a 3. júnom 2022 na vzorke 250 majiteľov mikropodnikov (s 50 a menej zamestnancami) v Kanade.

[2] Jednoduché nastavenie a správa – vyžaduje použitie Smart Admin Dashboard na nastavenie tlačiarne a zavedenie užívateľov.

[3] Dostupnosť programu sa líši. Vrátenie a recyklácia originálnych kaziet HP je v súčasnej dobe k dispozícii vo viac ako šesťdesiatich krajinách, teritóriách a regiónoch v Ázii, Afrike, Európe a Severnej a Južnej Amerike prostredníctvom programu HP Planet Partners. Podrobnosti nájdete na webe hp.com/recycle.

[4] Nikdy nedôjde – na základe využitia plánu, internetového pripojenia ku oprávnenej tlačiarni HP, platnej kreditnej/debetnej karty, e-mailovej adresy a doručovacej služby vo vašej zemepisnej oblasti.

[5] Automatické doručovanie a konsolidované vyúčtovanie – tlačiarne vyžadujú pre účasť v programe priame pripojenie k internetu. Prístup k internetu sa predáva samostatne.

[6] Merané pomocou normy ISO/IEC 24734, nezahŕňa prvú sadu skúšobných dokumentov. Ďalšie informácie nájdete na webe hp.com/go/printerclaims. Presná rýchlosť sa líši v závislosti na konfigurácii systému, softvérovej aplikácii, ovládači a zložitosti dokumentu.

[7] Merané pomocou normy ISO/IEC 24734, nezahŕňa prvú sadu skúšobných dokumentov. Ďalšie informácie nájdete na webe hp.com/go/printerclaims. Presná rýchlosť sa líši v závislosti na konfigurácii systému, softvérovej aplikácii, ovládači a zložitosti dokumentu.

[8] Smart (Smart Pro): vyžaduje prevzatie aplikácie HP Smart. Podrobnosti o miestnych požiadavkách na tlač nájdete na adrese www.hp.com/go/mobileprinting.

[9] Výpočty spoločnosti HP založené na normovaných údajoch ENERGY STAR® TEC porovnávajúcich tlačiarne HP LaserJet radu 200-500 pri uvedení na trh. Pozri hp.com/ecosmart.

[10] Funkcia HP Auto On/Off závisí od tlačiarne a nastavenia; môže vyžadovať aktualizáciu firmvéru.

[11] Jednoduché nastavenie a správa – vyžaduje použitie Smart Admin Dashboard na nastavenie tlačiarne a zadanie užívateľov.

[12] V porovnaní s väčšinou konkurenčných programov recyklácie atramentov a laserových tlačiarní OEM vo svojej triede. Kritériá: veľkosť, dosah, recyklovaný a upcyklovaný obsah, ekologické ocenenie/hodnotenie. Výskumná správa spoločnosti Keypoint Intelligence z augusta 2021 na objednávku spoločnosti HP. Podiel na trhu podľa údajov z IDC CQ1’21 Hardcopy Peripheral Tracker. Dostupnosť programu sa líši. Pozri hp.com/go/recycle a keypointintelligence.com/HPPlanetPartners.

[13] Produkty HP+ majú certifikát CarbonNeutral Usage od spoločnosti Climate Impact Partners (hp.com/hp-plus-carbon-neutral). Používanie zahŕňa elektrickú energiu pre tlačiareň a emisie zo životného cyklu kazety, nie však emisie z výroby a distribúcie alebo emisie spojené s výrobou papiera. Ďalšie informácie nájdete v dokumente The CarbonNeutral Protocol od spoločnosti Climate Impact Partners.

Značky: