Inovovaná verzia krytu HTC Dot View prináša nové vlastnosti, nielen po stránke vyhotovenia ale aj z pohľadu podpory softvéru.

Nový kryt lepšie drží na telefóne HTC One M9 a mierne modifikácie sú aj v materiáloch na hrane, kde sa kryt vyklápa. Spodná časť je priesvitná, podobne ako plexisklo. Výhodou je aj to, že telefón príliš nenaberie na objeme a kryt je z nášho pohľadu vhodný aj pre odporcov takýchto prvkov na mobilnom telefóne.

Screenshot_2015-04-13-15-45-57
Screenshot_2015-04-13-15-46-02
Screenshot_2015-04-13-15-46-07
Screenshot_2015-04-13-15-48-08

Podstatné sú však jeho možnosti. Priamo v telefóne je rovnomenná aplikácia. Slúži na konfigurovanie telefónu, ako sa bude správať s nasadeným krytom. Oproti minulej verzii, kedy síce zobrazoval počasie, hodiny a iné detaily z telefónu, má teraz viac navyše. Keď si kúpite M9-tku, už bude vo forme aktualizácií dostupná ďalšia verzia softvéru Dot View. Vďaka nej si budete môcť zahrať hru v štýle Arkanoid alebo Tetris. Tiež pribudla možnosť vytvárať si vlastné pohyblivé texty. Tie budú rolovať na displeji a nastaviť si môžete rýchlosť, blikanie, farbu textu a pozadia. Je to pekné, hlbšie využitie však táto funkcia nemá.

Vynikajúce je však vytvorenie témy. Môžete sa odfotiť a kryt bude zobrazovať okrem aktuálneho čau a počasia aj vašu fotografiu. Vyzerá to veľmi efektne. Tiež aj motívy k sviatkom a rôzne univerzálne témy. Tých je dostatok, tvoriť sa dajú vlastné. Takéto rozšírenie je jedinečné a nemá ho žiadny iný výrobca a nám sa páčilo. Takisto zobrazuje aj tri posledné hovory.

Reaguje na pohyb prsta gestami. Tie si v niektorých prípadoch aktivujete podľa výberu z danej aplikácie alebo sú predvolené. Napríklad pre posledné tri hovory sa zobrazujú mená. Pohybom prsta sprava doľava sa začne rolovať vybrané meno a zobrazí sa kompletné meno.

Cena: 34 EUR

Zapožičal: HTC

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.