Prezident Spojených štátov amerických, Donald Trump, ukončí po rozhovore s čínskym prezidentom embargo voči Huaweu.

Americké spoločnosti budú môcť opäť dodávať produkty, ako aj služby pre čínsku spoločnosť Huawei. Približne pred mesiacom boli na Huawei uvalené sankcie zo strany Spojených štátov pre kontroverzné ohrozenie bezpečnosti.

V tomto smere hovoríme aj o čiastočnom zastavení americko-čínskej obchodnej vojny. Práve Spojené štáty však začali s embargom a vyzývali na globálnu antikampaň z dôvodu nedostatočnej ochrany súkromia u používateľov smartfónov značky Huawei. Otázkou však naďalej ostáva, ako to bude ďalej s rozširovaním 5G siete, ktorú má Huawei vo svojej réžii.

Dôležitou správou pre Huawei je aj opätovná podpora ich zariadení zo strany spoločnosti Google, prioritne podpora systému Android a obchodu Google Play. Nie je tak už viac dôvod na strach z nákupu nového zariadenia.

Pripomeňme si, že spoločnosti Huawei ešte nedávno hrozilo, že nebude môcť využívať operačný systém Android pre svoje zariadenia. Kvôli tomu pripravoval Huawei aj vlastný operačný systém, ktorý však, aj napriek uvoľneniu embarga zrejme spoločnosť predstaví v najbližších mesiacoch.

Zdroj: Bloomberg, PCWorld, Gerald/Pixabay

Prečítajte si aj:

Kauza Google vs. Huawei: Mám si kúpiť smartfón Huawei? Alebo ho radšej čo najskôr predať?