Ani jeden zo zástupcov radu nebol zatiaľ oficiálne predstavený.

Smartfón Mate 20 Lite je pritom už k dispozícii na predobjednávky v prvých e-shopoch. Termín doručenia je v poľskom e-shope uvádzaný na 9. septembra, pričom produktové informácie z Nemecka zatiaľ nevyzerajú príliš vierohodne.

Cena za nový Mate 20 Lite je stanovená na 435 eur, ale na stránke nemeckého predajcu nie je uvedený dátum odosielania objednávok k zákazníkom a ani produktová fotka.

V Poľsku má Mate 20 Lite nastavenú cenovku 1 600 PLN (približne 370 eur) a ako darček je dodávaná inteligentná váha Huawei AH100. Telefón je Dual SIM v modrom a čiernom vyhotovení. Nie je to vôbec prvýkrát, čo by sa  Huawei telefón začal predávať v Poľsku skôr, ako by sa oficiálne predstavil. Aj model Huawei P20 lite sa objavil u rovnakého predajcu ešte pred jeho oficiálnym predstavením.

 

Huawei Mate 20 Lite by mal dostať 6,3-palcový IPS LCD displej s rozlíšením 1080 × 2340 pixelov, čipset Kirin 710, 6 GB pamäte RAM, batériu s kapacitou 3650 mAh a štyri fotoaparáty. Hlavná duálna kamera dostane rozlíšenie 20 Mpx f/1.8 + 2 Mpx. Na zhotovenie selfie snímkov využijete zostavu predných fotoaparátov v kombinácii 24 Mpx + 2 Mpx.

Predstavenie novej série Mate 20 je plánované podľa doterajších informácií až na október. Skoré zaradenie modelu Mate 20 Lite do ponuky e-shopov je teda prekvapením. Nepredpokladáme, že by Huawei predstavil Lite verziu samostatne. Je aj pritom možné, že Huawei prekvapí a predstaví celý modelový rad skôr.

Ak zoberieme do úvahy uvedený dátum poľského e-shopu pre doručenie novinky k prvým zákazníkom, tak môžeme predpokladať ako možný dátum predstavenia aj blížiaci sa veľtrh IFA v Berlíne. Konať sa bude na prelome augusta a septembra. Huawei má v rámci veľtrhu oficiálne predstaviť svoj nový čipset Kirin 980.

Naša redakcia sa samozrejme veľtrhu IFA zúčastní, takže vám prinesieme v najbližších dňoch (od 29. augusta) tie najčerstvejšie novinky zo sveta technológií a samozrejme aj od spoločnosti Huawei.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Nový render Huawei Mate 20: Ostrovček s fotoaparátmi a malinký výrez

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.