Huawei Mate X oficiálne: Budúcnosť je tu a stojí 2300 eur (doplnené o redakčné video)

0

Bitka skladateľných smartfónov sa oficiálne začala.

Huawei predstavil na MWC 2019 v Barcelone svoj prvý skladateľný smartfón. Nazýva sa Huawei Mate X a vyzýva na súboj nedávno predstavený Samsung Galaxy Fold.

Huawei Mate X ponúkne 6,6-palcový hlavný displej s rozlíšením 2480 × 1148 pixelov a takmer 6,4-palcový zadný displej s rozlíšením 2480 × 892 px. V tabletovom režime máte k dispozícii 8-palcovú zobrazovaciu plochu, rozlíšenie je 2480 × 2200 pixelov.

Huawei Mate X v režime tabletu (vľavo) a smartfónu (vpravo)

Jeho nabíjačka nabije aj notebook

Smartfón poháňa procesor Kirin 980, má 4500 mAh batériu a trojicu alebo štvoricu fotoaparátov. Do pozornosti dávame jeho malú hrúbku iba 5,4 mm a bočnú časť, ktorá je hrubšia – v nej sú zabudované všetky komponenty, zároveň umožňuje pohodlné držanie zariadenia v jednej ruke. Hrúbka tejto časti je 11 mm.

Telefón má tiež vo výbave 55 W rýchlu nabíjačku, ktorá nabije 85% batérie v priebehu 30 minút. Huawei sa chváli aj patentovaným pántom, ktorý obsahuje viac ako 100 komponentov.

Huawei Mate X sa dostane na trh v polovici roka. Predávať sa bude za 2299 eur vo verzii s 8 GB RAM a 512 GB úložiskom. Dostupnosť na Slovensku nepoznáme.

Huawei Mate X a jeho zadná strana

Prečítajte si aj:

Minúta po minúte: Huawei predstavuje skladateľný smartfón Mate X

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>