Huawei predstavil vlajkovú loď medzi tabletmi – MatePad Pro 5G

0

Prémiový tablet je venovaný najmä kreatívcom a profesionálnym tvorcom.

Spoločnosť Huawei Consumer Business Group (CBG) v pondelok na globálnom livestreame predstavila prémiový tablet Huawei MatePad Pro 5G, ktorý predstavuje vrchol ponuky výrobcu v tomto segmente.

Wang Yinfeng, prezident produktovej rady počítačov a tabliet spoločnosti Huawei, na margo novinky poznamenal: „Huawei MatePad Pro 5G predstavuje viac, ako len spojenie majstrovského dizajnu s mobilným kinom. Umožňuje vyjadriť neobmedzenú kreativitu a stelesňuje perfektné zariadenie pre každého, kto hľadá inteligentnejší spôsob, ako premeniť myšlienky na realitu.“

Jednoduchosť a remeselné spracovanie

Elegantný tablet zaujme na prvý pohľad displejom FullView s najvyšším pomerom obrazovky k telu na svete – až 90 percent, a to vďaka ultra úzkemu rámčeku, širokému len 4,9 mm. Ten obklopuje displej s uhlopriečkou 10,8 palca v pomere 16:10.

Veľmi zľahka zakrivená konštrukcia zaisťuje pohodlné držanie, zatiaľ čo rám z horčíkovej zliatiny zachováva nízku hmotnosť a vysokú odolnosť. Antény sú zabudované do stredného rámu a zadného panela, aby nenarúšali čistý a minimalistický vzhľad.

Huawei MatePad Pro 5G bude k dispozícii v dvoch farbách inšpirovaných prírodou – Forest Green a Orange – v elegantnej vegánskej koži. K dispozícii budú aj klasické prevedenia Pearl White a Midnight Grey.

Výkon na prvom mieste

Rovnako ako viacero vlajkových mobilných zariadení Huawei, aj túto novinku poháňa najnovší čipset Kirin 990 5G, vyrobený procesom 7nm + EUV, ktorý poskytuje zvýšený výkon a energetickú účinnosť. Procesor disponuje  trojvrstvovou architektúrou, pozostávajúcou z dvoch veľkých jadier, dvoch stredných jadier a štyroch malých jadier. Moderná 16-jadrová GPU Mali-G76 s prehľadom zvládne aj tie najnáročnejšie hry. V závislosti od verzie má interná pamäť veľkosť 128, 256 alebo 512 GB.

MatePad Pro 5G sa môže pochváliť vynikajúcou výdrž batérie, a to najmä vďaka vysokokapacitnej 7250 mAh batérii a pokročilým režimom úspory energie, integrovaným do čipsetu a nadstavby EMUI. Zariadenie podporuje mimoriadne rýchle nabíjanie SuperCharge 40 W a ako vôbec prvý tablet podporuje bezdrôtové nabíjanie a reverzné bezdrôtové nabíjanie.

Inteligentné prepojenie a multitasking novej úrovne

Huawei MatePad Pro 5G prináša hneď niekoľko revolučných inovácií, ktoré zásadne menia spôsob používania tabletov. Funkcia spolupráce na viacerých obrazovkách umožňuje prenos súborov systémom drag-and-drop medzi smartfónmi a tabletmi. Používatelia môžu písať na smartfóne pomocou klávesnice a obrazovky tabletu či prehrávať hudbu uloženú v telefóne pomocou reproduktorov tabletu. Toto riešenie tiež umožňuje prijímať hovory alebo odpovedať na textové správy priamo z tabletu, alebo napríklad používať tablet na odomknutie svojho smartfónu.

Či už chcete chatovať pri online nakupovaní, alebo sledovať videoklip počas prehľadávania na internete, funkcia Multi-Window to umožňuje. Multitasking s podporou až troch aplikácií naraz zaisťuje plávajúce okno, v ktorom môžete napríklad reagovať na textové správy pri hraní hier alebo pozeraní filmu bez toho, aby bolo nutné minimalizovať aplikáciu.

Ideálny spoločník pre prácu

MatePad Pro 5G podporuje ceruzku Huawei M-Pencil, s ktorou je radosť písať a zaznamenávať nápady. Až 4 096 úrovňami citlivosti na tlak, podporou naklonenia a špičkou vyrobenou z jedinečného kompozitného materiálu zaisťujú neuveriteľnú presnosť a citlivosť, ktorá sa približuje písaniu so skutočným perom. Priložte M-Pencil na Huawei MatePad Pro 5G, a automaticky sa spustí Bluetooth párovanie a magnetické nabíjanie. Nová a vylepšená aplikácia Poznámkový blok od Huawei natívne podporuje M-Pencil. Tablet tiež podporuje inteligentnú magnetickú klávesnicu, ktorú je ľahko pripojíte cez Bluetooth.

Úplne nový režim PC tiež podporuje až osem súčasne otvorených aplikácií alebo procesov bez vplyvu na výkon. V tomto režime môžu používatelia rýchlo vyhľadávať potrebné súbory. Vylepšená aplikácia WPS navyše pridáva podporu pre zadávanie hlasových poznámok či režim inteligentného štetca.

Mobilné kino, ktoré máte stále so sebou

Základom multimediálnych zážitkov je displej. MatePad Pro 5G je osadený panelom IPS 16:10, ktorý má rozlíšenie 2K QHD (2560 × 1600 pixelov). Integrovaná technológia Huawei ClariVu výrazne zlepšuje reprodukciu farieb a čistotu obrazu.

MatePad Pro 5G nezaostáva ani v zvukovej reprodukcii. Štvorkanálový stereofónny reproduktor s vysokou amplitúdou, vyladený spoločnosťou Harman Kardon, prehráva aj tie najzložitejšie zvuky s dokonalou čistotou. Samozrejmosťou je podpora technológie Histen 6.0 a 3D stereo zvukových efektov.

Cena a dostupnosť

Okrem 5G verzie bude tablet dostupný aj v 4G variante. Špecifikácie jednotlivých verzií nájdete nižšie. Ich cena a dostupnosť na slovenskom trhu je predmetom aktuálnych rokovaní a bude definitívne potvrdená neskôr.

ModelŠpecifikácia
Huawei MatePad Pro6GB+128GB,WiFi
Huawei MatePad Pro8GB+256GB,WiFi
Huawei MatePad Pro8GB+256GB,WiFi (M-Pencil v balení)
Huawei MatePad Pro6GB+128GB,LTE
Huawei MatePad Pro8GB+256GB,LTE
Huawei MatePad Pro 5G8GB+256GB
Huawei MatePad Pro 5G8GB+512GB

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>