Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Spoločnosť Huawei privítala najlepších absolventov programu Seeds for the Future 2023 z takmer dvadsiatich európskych krajín. Záverečného ceremoniálu v Číne sa zúčastnil aj slovenský študent Dominik Soska.
  • Na podujatí boli predstavené úspechy talentovaných študentov, budúcich odborníkov a lídrov v oblasti IKT. Tí sa predtým zúčastnili školiaceho programu organizovaného  vo svojich krajinách.
  • Počas celého týždňa sa účastníci zapojili do náučných stretnutí s technickými odborníkmi, ponorili sa do oblasti inovácií a prispeli k podnetným panelovým diskusiám na kľúčové témy, ako sú rozmanitosť, ekologické zručnosti a udržateľnosť.

Vrcholom podujatia bol záverečný ceremoniál, ktorý sa niesol v duchu medzinárodnej kooperácie ako základného kameňa vytvárania udržateľnej budúcnosti pre európske talenty. Spoločnosť Huawei sa hrdo hlási k spoločným krokom smerom k podpore inovácií, výmene vedomostí a spoločnému záväzku k udržateľnej budúcnosti. Praktickým zhmotnením tejto vízie bol práve tento obohacujúci týždeň.

V programe nechýbal ani úspešný študent zo Slovenska Dominik Soska, ktorý získal znalosti o plánoch a iniciatívach na zníženie produkcie CO2, a zručnosti počas workshopov aj o tom, ako pracovať v skupine: „Program som si nesmierne užil, naučil som sa veľa nových vecí zo sveta technológií a v Číne som spoznal veľa nových ľudí – úspešných absolventov z iných európskych krajín. Spolupráce by som ohodnotil ako ´zaujímavé a poučné´, rozšírili mi obzor ohľadom modernej technológie, ale tiež aj ako ich využiť na riešenie globálnych problémov.“

Tento ročník programu ešte prebiehal online, v rámci neho mali študenti za úlohu pripraviť aj vlastný projekt: „Ja osobne som pracoval na nápade ako používať umelú inteligenciu na identifikovanie lesných požiarov zo satelitných obrazov. Požiare boli následne klasifikované a zapísané, prípadne pri určitej intenzite požiaru by boli rovno kontaktované záchranné zložky,“ pokračuje Dominik. „Ak ťa zaujíma táto téma, prípadne iné v spojení s oblasťou IKT, určite stojí za to sa tohto programu zúčastniť. Veľa sa naučíš, spoznáš dobrý kolektív a možno sa aj dostaneš na výlet do Číny,“ uzatvára.

Huawei pokračuje v kultivácii talentov aj tento rok

Radoslaw Kedzia, senior viceprezident spoločnosti Huawei Europe, na slávnostnom ceremoniáli oznámil plány spoločnosti Huawei o podpore úsilia na podporu kultivácie talentov: „Teraz, keď svet znovu otvára svoje dvere, je spoločnosť Huawei hrdá na to, že môže odhaliť novú kapitolu, ktorá sa otvára v programe Seeds for the Future – strhujúci, plne offline, týždňový program, ktorý sa bude konať v Ríme, v júli 2024. Táto iniciatíva, poháňaná duchom medzinárodnej spolupráce a dialógu, spojí študentov z rôznych kútov Európy, ktorí sa stretnú na jednom mieste a vytvoria tak živý ekosystém pre vzdelávanie a rozvoj start-upových nápadov tech-for-good. Pozývame študentov, ktorí študujú v STEM odboroch, aby sa pripojili k tejto transformačnej offline skúsenosti a boli súčasťou formovania budúcnosti technológií k lepšiemu.“

Dominik Soska SFTF
Dominik Soska SFTF

Okrem toho spoločnosť Huawei predstavila spustenie štipendijného programu Seeds for the Future Scholarship určeného na podporu talentovaných študentov IKT v Holandsku, Bulharsku a na Cypre. Táto iniciatíva podčiarkuje neochvejný záväzok spoločnosti kultivovať a vychovávať výnimočné talenty.

Značky: