Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Príroda je dokonalým miestom na oddych najmä počas horúcich dní.

Či už máte radi cez leto vybehnúť na hory, alebo na prechádzku k jazeru, vďaka najnovšiemu prírastku do rodiny Huawei – modelu Watch 4 Pro sa stane každý výlet veľkolepým dobrodružstvom. Tieto smart hodinky sú totiž výborným parťákom na dovolenke v prírode, a to vďaka množstvu užitočných funkcií. Ich schopnosti najnovšie priamo v teréne otestoval cestovateľ, fotograf a bloger Michal Petrů (@losmichalos), ktorý si ich pribalil na týždňový výlet po Slovensku v rámci expedície Travedding.

Dokonalý dizajn, ktorý upúta pozornosť

Nové Huawei Watch 4 Pro sa môžu pochváliť štýlovým dizajnom inšpirovaným klasickými hodinkami, ktorý láka pohľady doslova všade.

„Od prvého dňa, čo som nosil tieto hodinky, som bol prekvapený, koľko ľudí sa ma pýtalo, odkiaľ ich mám. Ich moderný a elegantný dizajn si získava pozornosť a dokonale dopĺňa môj štýl,“ prezradil bloger.

Kvalitný displej so širokým pozorovacím uhlom

Jednou z výnimočných vlastností, ktoré robia z Huawei Watch 4 Pro ideálneho spoločníka na turistiku, je ich pôsobivý displej so širokým pozorovacím uhlom, ktorý umožňuje pohodlnú kontrolu času, či notifikácií z akéhokoľvek uhla. Či už ste uprostred prudkého terénu alebo relaxujete na čistinke, bez ohľadu na oslnivé slnečné lúče alebo šero pri západe slnka, displej hodiniek zostane vaším verným sprievodcom, ktorý vám poskytne všetky dôležité  informácie, kedykoľvek ich budete potrebovať.

„Ďalšia vec, ktorá ma ohromila, je veľký pozorovací uhol displeja. V praxi to znamená, že môžem rýchlo zistiť čas a ďalšie informácie len mierne naklonením ruky. To je pre mňa veľmi užitočné počas turistiky alebo keď som na cestách,“ dodal cestovateľ.

Výdrž batérie, na ktorú sa môžete spoľahnúť aj pri dlhých túrach

Jedným z kľúčových atribútov, ktorý robí z Huawei Watch 4 Pro neoceniteľného partnera na dlhé turistické výlety, je ich dlhá výdrž batérie. Nech ste kdekoľvek na svete, môžete mať istotu, že Watch 4 Pro budú plniť svoju úlohu na jednotku po celú túru, či dobrodružstvo v prírode. Huawei Watch 4 Pro totiž dosahujú výdrž batérie až 4,5 dňa bežného používania, resp. až 21 dní v režime ultradlhej výdrže batérie. S Watch 4 Pro sa môžete spoľahnúť na bezproblémovú aktívnu dovolenku bez stresu z hľadania nabíjačky.

„Výdrž batérie je jedným z hlavných dôvodov, prečo si mám rád hodinky od Huawei. Nikdy som sa nemusel obávať, že mi batéria vydrží len na pol cesty. To mi dáva väčšiu istotu, keď som v teréne alebo ďaleko od zásuvky,“ vyzdvihol bloger.

Spojení so svetom aj na cestách

Zostaňte v spojení s rodinou a blízkymi aj keď práve nemáte smartfón vo vrecku. Vďaka Watch 4 Pro totiž môžete na správy odpovedať priamo zo zápästia, bez námahy, a to pomocou zabudovanej klávesnice, ktorá podporuje aj slovenský jazyk.

„Nemusím vytiahnuť telefón, aby som odpovedal na dôležité správy. Som rád, že hodinky majú schopnosť odpovedať na správy, najmä na túrach je to skutočne praktické. Okrem toho som si obľúbil aj hlasový záznamník, ktorý je skvelý na rýchle zaznamenanie myšlienok alebo poznámok. To je obzvlášť užitočné, keď som v neustále v pohybe alebo si užívam prírodu,“ povedal cestovateľ.

Zdravie a pohoda vždy na mysli

Aktívny oddych patrí k zdravému životnému štýlu. Avšak po dobrej túre si telo musí dobre odpočinúť. Aj o to sa postarajú hodinky Watch 4 Pro. Počas spánku sledujú dôležité údaje a striedanie fáz, a vy si ráno v aplikácii Zdravie nájdete podrobné údaje s tipmi na zlepšenie jeho kvality. Samozrejmosťou je meranie zdravotných údajov počas celého dňa, vrátane SpO2 v krvi, tepu, stresu či fyzickej aktivity.

„Kontrola kvality spánku a sledovanie zdravotníckeho stavu mi pomohli lepšie sa postarať o svoje telo aj na cestách. Sledovanie zdravotníckych údajov mi umožnilo udržať si zdravý životný štýl aj počas dovolenky,“ poznamenal bloger.

Navigácia aj bez mobilu

Huawei Watch 4 Pro prinášajú revolučný spôsob, ako objavovať svet, aj bez nutnosti nosiť so sebou mobil. Vďaka autonómnej navigačnej funkcii umožňujú hodinky presné sledovanie trás a dobrodružstiev priamo z vášho zápästia. Nech už ste v hlbokom lese alebo vo vzdialených horách, môžete si byť istí, že sa nikde nestratíte. Hodinky tiež ponúkajú predinštalovanú aplikáciu Petal Mapy, ktorá funguje nezávisle od telefónu a môžete ju využiť na plnohodnotnú navigáciu. S Watch 4 Pro môžete s dôverou vykročiť na nové miesta a objavovať neprebádané kúty sveta, pričom máte neustály prístup k spoľahlivej navigácii priamo na vašej ruke.

„Hodinky mi tiež pomáhajú s navigáciou. Už sa mi nestalo, že by som sa stratil v neznámom meste,” dodal na záver Michal.

Značky: