Spoločnosť Huawei uviedla na slovenský trh vynovený smartfón Y5 2019. Dostupná novinka sa môže pochváliť moderným FullView displejom, pozoruhodnými fotografickými schopnosťami a pohodlnou vychytávkou, ešte donedávna vyhradenou pre drahé top smartfóny. Inovovaný model zaujme tiež mimoriadne priaznivou cenou.

Displej novej generácie

Multimediálny obsah je mimoriadne žiadaným artiklom. Na jeho prezeranie slúži vo vynovenom smartfóne Y5 displej novej generácie o veľkosti 5,71” s HD+ rozlíšením a moderne natiahnutým pomerom strán 19,5:9. Okrem iného na ňom užívatelia ocenia režim Split-Screen, ktorý umožňuje rozdeliť obrazovku na dve časti a prezerať dve aplikácie súčasne. Uvíta ho každý, kto pre zvýšenie efektivity rád rieši viac vecí naraz. Vďaka displeju FullView môže byť všetok obsah zobrazený s maximálnou ostrosťou a jasom.

Kombinácia širokého displeja, tenkého rámčeka a ergonomického tela s imitáciou koženého povrchu na zadnej strane zaisťuje, že sa model Y5 2019 príjemne drží v ruke a pohodlne sa s ním pracuje. Prémiový dojem z dizajnu ešte umocňuje efektné prešívanie.

Nechýba vychytávka z top modelov

Huawei Y5 2019 poteší aj priaznivcov sociálnych sietí, ktorí sa na nich radi chvália ostrými zábermi. Zadný fotoaparát disponuje rozlíšením 13 Mpx, autofocusom a LED bleskom, čo je záruka mimoriadne vydarených fotiek aj za menej priaznivých svetelných podmienok. Na blesk láka aj predný fotoaparát, v súčasnosti neodmysliteľný pomocník predovšetkým na zhotovovanie selfie fotografií. Ten má pre zmenu rozlíšenie 5 Mpx. Oba fotoaparáty novinky dokážu nahrávať videá v rozlíšení Full HD.

V tejto cenovej kategórii nie je samozrejmosťou prítomnosť funkcie umožňujúcej odomykanie telefónu tvárou. Túto bezpečnú, pohodlnú a veľmi návykovú vychytávku nájdeme vo výbave omnoho drahších prémiových modelov. Huawei jej implementáciou do modelu Y5 2019 dokazuje, že najnovšie technologické vychytávky nemusia byť doménou drahých vlajkových lodí.

Vždy dostatok výkonu a solídna výdrž

Novinku poháňa štvorjadrový procesor, ktorému sekundujú 2 GB operačnej pamäte RAM. Svižne pracujúce spojenie zabezpečuje zariadeniu vždy dostatok výkonu na potrebné aplikácie, hernú zábavu či bežné prezeranie multimediálneho obsahu. Vstavané pamäťové úložisko na užívateľské dáta činí 16 GB, možno ho však jednoducho rozšíriť prostredníctvom microSD kariet – a to až do veľkosti 512 GB.

Vo výbave nechýbajú široké možnosti konektivity či možnosť používania dvoch SIM kariet súčasne. Hudobných fanúšikov poteší aj prítomnosť 3,5 mm jacku, umožňujúceho pripojenie klasických slúchadiel bez redukcie. Táto možnosť je v dnešných smartfónoch čoraz zriedkavejšia.

Silnou stránkou smartfónu Y5 je aj batéria, ktorá má kapacitu 3020 mAh. V novinke nájdeme adaptované riešenie pre inteligentnú správu energie, ktoré napomáha mimoriadnej výdrži batérie.

Cena a dostupnosť

Huawei Y5 2019 je na slovenskom trhu dostupný od 1. júna 2019 v dvoch prevedeniach – čiernej a hnedej farbe. Spoločným dizajnovým prvkom oboch verzií je imitácia kože s efektným prešívaním. Odporúčaná predajná cena smartfónu u maloobchodných predajcov je 129 eur. Novinku nájdete aj v ponuke operátora O2 za cenu 146 eur.

Spoločnosť Huawei garantuje, že doteraz predstavené modely smartfónov Huawei budete môcť teraz aj v budúcnosti plnohodnotne využívať spolu s operačným systémom Android a aplikáciami od Google. To sa týka aj najnovšieho modelu Y5 2019.

Značky: