Mikromobilitu na krátke vzdialenosti zabezpečí skladateľná a ľahká elektrická kolobežka. V budúcnosti sa môže stať súčasťou výbavy vozidiel Hyundai. Prichádza s 10,5 Ah lítiovou batériou má dojazd 20 km. Jej maximálna rýchlosť je 20 km/h 

Hyundai vyvinul nový prototyp elektrickej kolobežky. Nový model, ktorý vychádza z pôvodného konceptu predstaveného na CES 2017, sa môže pochváliť pohonom zadných kolies, vysoko výkonnou lítiovou batériou a štýlovým predným a zadným svetlom.

Osobná elektrická kolobežka, ktorá môže byť v budúcnosti súčasťou výbavy vozidiel Hyundai a Kia, má zabezpečovať mobilitu na prvú a poslednú míľu. Po pripevnení na vozidlo sa kolobežka automaticky nabíja pomocou elektriny vyrobenej počas jazdy. Inžinieri navyše pridali odpruženie predného kolesa, aby zaistili plynulejšiu jazdu aj na drsnejších povrchoch.

Najnovšia verzia elektrickej kolobežky Hyundai obsahuje 10,5 Ah lítiovú batériu. Tá umožňuje kolobežke dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 20 km za hodinu a je postačujúca na dosiahnutie dojazdu 20 km na jedno nabitie.

S hmotnosťou približne 7,7 kg je kolobežka ľahko prenosná a skladateľná. Kolobežka je tiež vybavená digitálnym displejom, ktorý zobrazuje stav batérie a rýchlosť. Pre nočné jazdenie je nová kolobežka vybavená dvoma štýlovo zakrivenými prednými LED svetlometmi a dvoma zadnými koncovými svetlami.

V budúcnosti vidí Hyundai potenciál v rekuperatívnom brzdovom systéme, ktorý môže zvýšiť dojazd kolobežiek o ďalších 7 %.

 

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.