Spoločnosť Epson predstavila svoju finančne najdostupnejšiu a najmenšiu prenosnú veľkoformátovú tlačiareň, ktorá patrí do portfólia profesionálnych tlačiarní série T.

Nová 24-palcová tlačiareň SureColor T2100 bola navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky profesionálov, medzi ktorých patria napríklad architekti, projektanti, učitelia či dizajnéri. Vďaka svojej pevnej a ľahkej konštrukcii je ideálna na prácu z domu, pre malé štúdia, učebne alebo vzdialené pracoviská, napríklad staveniská.

Tato bezdrôtová tlačiareň môže byť umiestnená na stole alebo na vlastnom podstavci. Jej chytrý a skladný dizajn šetrí miesto a umožňuje tak bezproblémové premiestnenie tlačiarne, keď ju práve nepoužívate. Nová 24-palcová tlačiareň dokáže pokryť potreby pre tlač širokého spektra profesionálnych dokumentov, vrátane plagátov, prezentácií, výkresov v súbore CAD, architektonických návrhov či stavebných nákresov. Pigmentové atramenty UltraChrome XD2 od Epsonu zaisťujú trvanlivú tlač v archívnej kvalite so žiarivými farbami a ostrými líniami na takmer akomkoľvek druhu papiera, či už pre vnútorné, alebo vonkajšie použitie.

Unikátna funkcia automatického prepínania umožňuje tlačiarni prepínať medzi veľkoformátovou rolkou papiera a archy A4/A3 bez toho, aby sa používateľ musel dotknúť tlačiarne. To je vhodné pre malé spoločnosti, ktoré očakávajú, že budú tlačiareň používať na viacero typov úloh. Tlačiareň pritom zaberie iba obmedzený priestor.

Nová tlačiareň využíva technológiu tlačových hláv PrecisionCore MicroTFP od Epsonu a technológiu Nozzle Verification Technology, ktorá automaticky zisťuje a upravuje stav trysky. Model prináša vysokú rýchlosť tlače, vďaka ktorej dokáže vytlačiť formát A1 za 43 sekúnd. Vytvára presné výtlačky s precíznymi detailmi a vyniká spoľahlivosťou na úrovni komerčných strojov. Tlačiareň je vybavená integrovanou bezdrôtovou konektivitou a konektivitou Wi-Fi Direct. Architekti a dizajnéri môžu bez problémov tlačiť z tabletov a smartfónov alebo použiť nový 4,3-palcový farebný dotykový displej s jednoduchým a intuitívnym ovládaním i navigačným menu.

Špecifikácia modelu T2100:

Rozmery – 970 (š) × 505 (h) × 230(v)

Hmotnosť – 27 kg

Rýchlosť tlače – A1 rýchlosťou až 43 sekúnd

Rozlíšenie – až 2400×1200 dpi

Média – Rolky: 329 až 610 mm (2“ dutinka)

Média – Archy A4/A3 (210 až 610 mm)

Hrúbka média – Rolky: 0,05 až 0,21 mm Archy: 0,12 až 0,27 mm

Pigmentové atramenty – CYM – 26 alebo 50 ml & K – 50 alebo 80 ml

Konektivita – Super speed USB, 10/100/1000BASE-TX, IEEE802

Jazyk tlače – ESC/P, Raster HP-GL2, HP RTL

Pamäť – 1 GB (vysoká rýchlosť spracovania tlačových dát)

Voliteľné príslušenstvo zahŕňa – Výstupnú priehradku, Podstavec pre tlačiareň, držiak rolky

Software (CD) – Windows Install Navi – tlačový ovládač– Epson Net Setup – Epson Net Print – Epson Net Config – Epson Software Updater – LFP Print Plug-in for Office – EPSON návody, Mac Setup Navi

Software (WEB) – Windows Install Navi Firmware Updater, HDI Driver, Copy Factory, Epson Net Setup Manager Mac Install Navi – tlačový ovládač – Epson Net Config – Epson Software Updater – Uninstaller – EPSON návody, Firmware Updater Linux tlačový ovládač

Model SureColor T2100 bude v predaji od mája 2020.

Značky: